erika.fe
17.07.15,22:56
VRATENIE VYMAZENAHEO TEXTU !!!!


Text Changes

-
Chcela by som otvoriť kaviareň s automatmi, mám vyhliadnuty priestor... môžte mi poradiť od A po Z čo všetko je potrebné... Príp. kto by ma zaškolil, ... prosím Vás kontaktujte ma na mail XXX


Ďakujem
lujza.j
18.07.15,03:38
A.co si uz vyguglila?-zistila
erika.fe
18.07.15,07:23
zatiaľ dokopy nič, potrebovala by som to vysvetliť od "základov" :-) za zaškolenie som ochotná aj zaplatiť, ďakujem
avalik
18.07.15,09:16
Si aspon vyucena casnicka? Mas tolko volnych penazi, ktore ti nebudu chybat ak ti podnikanie prinesie stratu?
avalik
18.07.15,09:26
Od A po Z ti tu pravdepodobne nikto vysvetlovat nebude, pretoze to je rozsah informacii na diplomovu pracu.

Na zaciatok si skus vyhladat prispevky tu na porade alebo na googli k zaciatkom podnikania, otvoreni prevadzky.

Tak isto si nastuduj danove zakony, zakon o potravinach, zakon o hazardnych hrach, VZN ohladne automatov v mieste prevadzky.

No a samozrejme by si si mala vypracovat biznis plan aby si vedela ci sa ti to vobec oplati.
lujza.j
18.07.15,09:30
buchač
18.07.15,09:46
Dovolím si skromne poznamenať, že kaviareň a automaty nejde spolu dokopy.
Do dôsledkov nejdem ...múdry pochopí...;)
Dáša_
18.07.15,09:51
no, mne tuším nejdu automaty dokopy s ničím :)
lujza.j
18.07.15,09:54
asi tak....iba ak las aj vegas:D
buchač
18.07.15,10:27
Dáša_ (Dnes 12:51) no, mne tuším nejdu automaty dokopy s ničím
===========================
Dáši

Dá sa v nejakom bare, tam ešte ako tak.
Ale kaviareň je predsa niečo iné...prečítať si noviny, časopis pri káve...alebo trebárs aj na nete posurfovať.

No automaty sa do takéhoto prostredia nehodia.
Poddžubnem zadávateľku ? ;)
Vie vôbec, čo je to kaviareň v pravom slova zmysle ?
ninka24
18.07.15,11:04
Budes potrebovat klasicke povolenia na zriadenie prevadzky - teda hygiena, mesto.... ak to chces mat ako "kaviarno - bar" mozes tam mat 2 ks VLT ( VLT = videoloteria, ci vyherny pristroj) - v osobitnej miestnosti, ale iba ak si vo vzdialenosti od akeho kolvek skolskeho zariadenia viac ako 250 m. Ak vzdialenost od skoly - ci skolky, nieje vacsia ako 250 m, ziaden VLT tam neumiestnis, pretoze zo zakona nesmeis a kedze je u nas podpisane memorandum, nove herne uz vznikat nemozu. Co sa tyka ziskania saamotnych VLT - musis oslovit spolocnosti ktore sa tym zaobreaju - cim viac tym lepsie a vyjdenat si co najlepsie podmienky + co najlepsie %. Tolko v skratke.
buchač
18.07.15,11:21
....kedze je u nas podpisane memorandum, nove herne uz vznikat nemozu....
============================

Ale fakt ? To akože naozaj ???
To kde ??? ... v Blave ???...a šak Blava nie pupok Slovenska, aj keď si to myslí.

Nože podlož zákonom a nie nejakou petíciou z Blavy...http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/356600-bratislava-spustila-peticiu-proti-hazardu/

-------------------------------------------------
Mimochodom...taký zákon nikdy nebude v platnosti. A ani iné zákony, na ktorých štát kuewsky zarobí.


Toľko v skratke...;) :D
Peggynka
18.07.15,12:19
ninka24
18.07.15,12:48
:) si múdri, ja viem, ale o tom to viem viac ako ty :) memorandum je podpisane, ak dokazes, zisti si o tom viac......
Néééééé ziadna BLAVA! :)

A ano na zaklade memoranda - teda dohody prevadzkovatelov, naozaj nemozu vznikat nove herne, okrem tych ktore boli predschvalene do aprila + je tam dohodnutych kopec dalsich veci, ktore sa deju, ale bezny clovek si to ani nevsimne....

A mimochodom, ja pevne verim a dufam ze taky zakom nikdy nebude - pretoze je naivne mysliet si, ze zakaz hazardu bude spasenie pre nas narod. Jedine co sa tym docieli, bude niekolko miliardovy vypadok v statnom rozpocte a ten bude niekto musiaet zaplatit. A kto to asi bude???

A tak isto pevne verim, ze ani nasej namocnejsiej skupine tom a jery sa nepodari ich zamer s hazardom na SK!

Ak by si chcel viac info kludne, sa ozvi :)
ninka24
18.07.15,12:52
buchač memorandum, nieje ziadna peticia z blavy! a kedze je to memorandum, dost sa cudujem, ze prave ty chces dokladat zakon!
memorandum = dohoda prevadzkovatelov hazardu na SK
ninka24
18.07.15,13:00
korela
18.07.15,13:19
"A mimochodom, ja pevne verim a dufam ze taky zakom nikdy nebude - pretoze je naivne mysliet si, ze zakaz hazardu bude spasenie pre nas narod. Jedine co sa tym docieli, bude niekolko miliardovy vypadok v statnom rozpocte a ten bude niekto musiaet zaplatit. A kto to asi bude???"
Odvolávať sa na výpadok financií pre štát, to je ten posledný dôvod pre súhlas na ich existenciu. Aj ty sa zbieraš na liečbu gamblerov, na dávky pre rodiny postihnuté gamblerstvom, aj ty sa podpisuješ so súhlasom na zničených rodinách a ich zničených a kruto poznačených životoch, najmä detí, ktoré sú ochudobnené o normálnu výživu, vzdelanie, zdravý vývin a prenos nešťastia a zlých vzorov, blokov na ďalšie generácie.
Takéto názory vyťahujú ostatným obyvateľom peniaze z vrecák. Krátkozraké. Nestačí DPH, ešte sa majú ľudia ľudia uhrať k smrti pri automatoch a alkohole.
Keď má niekto potrebu sa zahrať, tak nech ide okopávať zemiaky na pole, tam má väčšiu istotu zisku, Malú, ale istú, z ktorej bude mať osoh priamo rodina a nie "štát".
ninka24
18.07.15,13:40
Krátkozraké, je mysliet si, ze ak sa zakazu herne, zakaze sa aj hazard.....
Problematika zavisloti u nas je celkovo dost malo rieseny celospolocnesky problem. Ci je to zavislost od hazardu, alebo alkoholu......dosledok je rovnaky.... Myslim si vsak, je potrebne skor riesit pricinu, nie dosledok!
buchač
18.07.15,14:40
ninka24 (Dnes 15:52) buchač memorandum, nieje ziadna peticia z blavy! a kedze je to memorandum, dost sa cudujem, ze prave ty chces dokladat zakon!
memorandum = dohoda prevadzkovatelov hazardu na SK
ninka24 (Dnes 16:00) https://www.apv.sk/Memorandum_strucna_informacia.pdf
==================================


Bôže môj...Ty si ale nepevná.
Prečítaj si to memorandum ešte raz a poriadne....potom sa ozvi, či si ho pochopila. OKI ? ;)
minervacar
18.07.15,14:51
Automatom myslis konkretne co? Tie drahe masiny na pripravu kavy, ci automat ako na stanici?
ninka24
18.07.15,15:34
buchač, nemas ani sajnu o ide...... ja nemusim citat znova, viem viac ako dobre, ale presvicat ta tu naozaj nebudem, pretoze vidim ze si to pochopil presne opacne :)

V konecnom dosledku si myslim,ze zadavatelku aj tak politicke zakulisie, nezaujima....

ja som dala vecu a jasnu odpoved na zadanu otazku, o co ide tebe, ozaj netusim :) vraj "nepevná" :D
korela
18.07.15,15:51
ninka24, za socíku neboli žiadne oficiálne herne, a nikomu nechýbali. ak si niekto chcel zahrať karty za peniaze, a pod., tak to určite nedosahovalo dnešný rozmer! a už nepokračujem.
živiť sa hazardom? kto to dokáže, aká kategória ľudí?
buchač
18.07.15,16:27
ninka24 (Dnes 18:34) buchač, nemas ani sajnu o ide...... ja nemusim citat znova, viem viac ako dobre, ale presvicat ta tu naozaj nebudem, pretoze vidim ze si to pochopil presne opacne

V konecnom dosledku si myslim,ze zadavatelku aj tak politicke zakulisie, nezaujima....

ja som dala vecu a jasnu odpoved na zadanu otazku, o co ide tebe, ozaj netusim vraj "nepevná"
=================================
Čítaj.


Bod 5 z daného memoranda :

Zastabilizovanie stavu herní existujúcich k 01.04.201
5 a OBMEDZENIE MOŽNOSTI zriaďovania nových herní.
V praxi to znamená, že k danému dátumu sa zastabilizoval počet prevádzok na Slovensku, nebudú sa otvárať žiadne nové prevádzky, resp. prevádzky na nových adresách (okrem významne rozpracovaných projektov taxatívne vymedzených v prílohe Memoranda).
-----------------------------------------------
Memorandum ?
To je predsa memorandum Asociácie.
To znamená, že ak niekto nie je členom tejto skupiny, tak tento zdrap papiera mu poslúži na dve veci...
----------------------------------------------

Trochu spevni svoje oči ...;)
Dáša_
18.07.15,16:28
uff, tak som si tu z uverejneného linku pozrela cez register uzávierok pár firiem, ktorú sú tam ako členovia. Som z toho fakt zhrozená, lebo tie dane sú naozaj obrovské. Keď si k tomu pripočítam, že sme boli na exurzii v destilérke a tam nám tuším hovorili, že denne vyrobia 30 tisic litrov alkoholu, z toho je tuším 10% spotrebná daň, ďalších 20 DPH - fakt nechápem, kde tento štát tie peniaze prehajdáka.... Ale opäť opakujem, keby bolo na mne, ja by som tie herne zakázala a nechala ľudí, nech tie peniaze do rozpočtu dajú nejak inak (cez dph ako spotrebitelia, čo nakupujú to, čo potrebujú napríklad )
ninka24
18.07.15,18:27
buchač opat znova opakujem, nevies ako to v tejto oblasti funguje! nevies o com hovoris, opakujem ti to posledny krat. Nevies ako funguje system vlastnikov a mandatarov. Ak by si to vedel, pochopil by si preco memorandum asociacie, dokaze ovplyvnit prevadzkovanie kazdej jednej herne, tiez by si pochopil, ze clenmi asociacie su vlastnici - v tom hladaj podstatu.
Dáša, suhlasim, su to obrovske peniaze, o torych sa bezne clovek ani nedozvie, kde vlastne skoncia..... Ale tak ako som uz spominala, zakaz herni k nicomu nevedie. Samotny priklad je madarsko, kde zakazali herne, no docielili len to, ze prisli o obrovske pijmy a hazard u nich funguje nadalej, online v kazdej krcme..... a plnia sa ucty ludom kdesi v danovych rajoch.....
V konecnom dosledku aj tak plati vzdy jedno pravidlo, do herne nech chodi ten kto na to ma. Kto na to nema, v herni nezbohatne!
erika.fe
20.07.15,04:57
Ahoj, môžeš sa mi ozvať na mail erika.fe@azet.sk vidím, že máš skúsenosti s témou, a chcela by som sa opýtať viac. Ďakujem
erika.fe
20.07.15,05:01
Koľko treba peňazí na otvorenie kaviarne s hracími automatmi ?
avalik
20.07.15,05:03
Urob si biznis plan a budes vediet.
buchač
20.07.15,05:17
Oliwa
20.07.15,05:18
Veľa...
Licenciu už máš, či...? :rolleyes:
buchač
20.07.15,05:27
ninka24 (18.07.15 21:27) buchač opat znova opakujem...
===================================

Ja znova opakujem jedno a to isté.
Ba dokonca to potvrdzuješ aj Ty sama, CITUJEM :

"Samotny priklad je madarsko, kde zakazali herne, no docielili len to, ze prisli o obrovske pijmy a hazard u nich funguje nadalej, online v kazdej krcme."

...v KAŽDEJ KRČME alebo podobnej prevádzke a nie vznik NOVEJ SAMOTNEJ HERNE ...toto je dôležité pre mňa.
Už mi rozumieš ?
Peggynka
20.07.15,05:39
Peggynka
20.07.15,09:44
:D:D:D
lujza.j
20.07.15,09:49
Tak toto je strop-konec japonec.....sa zase doma niekto šparal v nose a hopala.....takyto napad vyšparal:D
Oliwa
20.07.15,09:52
A akú kaviareň? Internetovú, či takú normál s kávou a zákuskami...? Príp kto by Ťa zaškolil??? Žartuješ? No, žeby konkurencia...?
Peggynka
20.07.15,10:11
Vyhoď z hlavy...ani linky nečíta,lebo by nedala takú otázku ako dnes ráno :...Koľko treba peňazí na otvorenie kaviarne s hracími automatmi ? ... :D
lujza.j
20.07.15,10:13
Bude od fachu:D
Oliwa
20.07.15,10:18
Peggy, prečo ja? :D To skôr zadávateľka nech si vyhodí z hlavy tento nápad za milión, keď nemá ani šajnu, čo to obnáša a hlavne, ani záujem si čo to vygúgliť, lebo inak by sa takto nepýtala...
Peggynka
20.07.15,10:23
No,myslela som všetkých,že škoda času...niečo radiť :)