erika.fe
18.07.15,22:26
Mám 2 ročného syna, narodil sa zo zdravými očkami, pred 3 mesiacmi mu začalo škúliť očko, po čase prestalo a zas sa to objavilo. Bola som u očného a ten mi hned povedal že to je škúlavosť, v rodine sme sa s ničím takým nestretli ani predchádzajúce generácie. Synovi dali okuliare trojky, nato, aby si zvykol a za tri mesiace mu dajú šestky! Je to normálne u 2 ročného dieťaťa aby mal takéto silné dioptrie? Je možnosť aby okuliare očko upravili ? V Topoľčanoch a okolí sú všetci oční lekári "na jedno kopyto". Vypýtajú peniaze a hocičo Vám narozprávajú ... môžte mi poradiť, príp. stretli ste sa s takouto skúsenosťou ???
Syn keď sa narodil, neotvoril očko, mal tam plodovú vodu, začalo mu to trošku hnisať ale "fajnový" očný v BN mu to odstránil-vytiahol inekciou, ale očko bolo v poriadku? Mohol mu vtedy ublížiť a objavilo sa mu to až teraz? Napíšte mi prosím Vás Vaše rady a skúsenosti na túto tému, lebo už sme naozaj zúfali. ĎAKUJEM
delonka
19.07.15,04:31
Erika v každom prípade doporučujem určite ešte jednu návštevu iného lekára aj dvoch aj za cenu platenia, tak ako to momentálne u nás chodí., nie je to celkom vec nedôvery, ale budeš mať k ruke názor iného lekára., pozorujete vy rodičia, že vidí špatne? naráža do nábytku? ako sa orientuje von na prechádzkach? vie si nájsť hračky rozhádzané okolo seba? vyskúšaj si ho aj sama, polož do rôznych vzdialeností okolo neho veci a pýtaj od syna, aby ti ich podal., neviem ako je to s farbami v jeho veku, či už pozná základné farby, skús ho niečo naučiť a potom zisti, či ich vie prirovnať k inej veci tej istej farby., ak sa teraz v jeho veku začne špatná liečba očiek, neskôr sa to nebude dať napraviť., oči sa vyvíjajú do 18 rokov a keď raz začnú s vysokými dioptriami na nižšie sa málokedy prejde., prosím, to je len môj názor, dôležité je čo povie dobrý lekár.
ivka70
19.07.15,05:16
Je to standardny sposob liecenia skulenia, ak je sposobene tym, ze jedno oko je vyrazne slabsie ako druhe, co sposobuje, ze dieta pouziva len to, ktorym dobre vidi. Ak sa to neupravi skor, tak v predskollskom veku moze prist do uvahy aj operacia - nie samotneho oka, ale ocnych svalov, ktore sa vlastne na skuleni podielaju.
Myslim, ze by si mala viac doverovat lekarom, ak mas pochybnosti, najdi si a zaplat sukromne dalsie vysetrenie dietata, ci ti postup lekara odobri.
Akurat nevidim ziadny dovod na to, aby ste u prveho lekar za vysetrenia platili. Dieta ma narok na bezplatne osetrenia, hracene zdravotnou poistovnou.
willma
19.07.15,13:19
škúlenie - strabizmus je vlastne oslabenie svalov oka - neviem, či je dôvod riešiť to dioptriami, ale pokiaľ niečo o tom viem, tak sa to silnejšie oko prekrývalo, aby bolo to slabšie nútené viac pozerať. Rovnako odporúčam konzultáciu u viacerých očných lekárov. Je možný aj chirurgický zákrok , ale u takého drobca treba vyskúšať najprv klasickú liečbu, cviky s očkami a trpezlivosť - je to dlhodobá liečba.
ivka70
19.07.15,18:26
Ja viac dovodov, pre ktore ku skuleniu dochadza, nie kazdy sa koriguje zakryvanim jedneho ocka: http://primar.sme.sk/c/7071284/skulenie-nie-je-len-chyba-krasy.html