pekna
19.07.15,00:02
Dobrý večer potrebovala by som poradiť .V roku 2012 som dala spravit firme elektrinu .,ktoru nemam dodnes dokoncenu,.dala som mu 2000€ ktore dodnes nemam vyfakturovane,firma bola zrusena.ale ten isty konatel aj so sestrou,si otvoril novu s.r.o pozaduje odomna vyplatit fakturu..vzhladom nato ze pod touto firmou mi nic nevykonaval na dome a nemali sme medzi sebou ziadnu podpisanu zmluvu vlastne ani stou prvou sme nic podpisovali bola to len ustna dohoda..moze si to vymahat?
arizona
19.07.15,08:13
Consultix
19.07.15,10:28
Nova s.r.o. je novy pravny subjekt. Ak s.r.o. neprevzala zavazky a pohladavky povodnej firmy, alebo tie na nu nepresli z ineho dovodu, tak nemaju ziaden narok si to od Teba vymahat.
Co rozumies pod tym, ze "firma bola zrusena". V akej forme podnikal pred tym? Ako zivnostnik, alebo ako pravnicka osoba? Ak ako PO, akym sposobom sa zrusila firma? Ak suma 2000 EUR bola vyssia, nez hodnota vykonanych prac, za urcitych (stastnych) okolnosti by bol dokonca priestor na to, aby si si uplatnila narok Ty voci nemu.
marjankaj
19.07.15,10:54
Ktovie, či má doklad o zaplatení tých 2000 €.
Otázka za všetky drobné. Čo si vlastne chce vymáhať? Tých 2000 €?
pekna
19.07.15,21:33
No ci presli zavazky to neviem.Stara s.r.o bola zrusena bez likvidacie.Nova s.r.o je vedena tiez na elektroinstalaciu ,kupa a dodanie tovaru.No aka bola suma celkova to neviem lebo som nevidela ani nedostala prvu fakturu s prvej firmy co som si ju ustne najala tak ,ze neviem co co stalo...(praca+material)ci to bolo dost penazi alebo malo.Ked som ziadala od neho fakturu povedal potom Ti ju vystavim ked sa to dokonci.Doteraz sa tak nestalo a praca neni dokoncena.Potom tuto firmu co som si najala zrusil a zalozil si novu s.r.o.Na tu novu som dostala fakturu na niejakych 265€ (obsahuje 1osoba-100€ a 1bal -165€ ale neviem coho jeden bal)dodavatel je jeho firma .odberate firma niejaka nepoznam a adresat ja.Chcem uz len dodat nebola som oboznamena ze meni firmu a hlavne som nic nepodpisovala(zmluvu,preberacny protokol proste nic)
pekna
19.07.15,21:45
Doklad som dostala od neho na tych 2000€ len ho musim najst...teda dufam ze ho najdem aj keby som prevratila dom.Mne nejde o tie peniaze ale o princíp praca nedokoncena aj to co spravil polovicka uz nefunguje.Mam nieco platit ked to neni dokoncene a kde je napisane ze mi zasa neposle o rok niejaku inu fakturu!
pekna
19.07.15,22:09
Aha a zabudla som napisali,ze ak to neuhradim budu musiet navstivit pravnika a daju podnet na exekuciu.
Consultix
20.07.15,10:54
Ak stara s.r.o. bola zrusena bez likvidacie, tak ma pravneho nastupcu. Tak je pravdepodobnost, ze tie prava a povinnosti presli na tu novu s.r.o.
marjankaj
20.07.15,11:08
Veď nech naháňajú odberateľa. Čo s tým máš ty? Objednala si si niečo?
pekna
20.07.15,12:28
Na meno tej novej firmy nic.
pekna
20.07.15,13:10
A to ako mam zistit....ci je to tak.Moze to byt ta jeho sestra?ta mi vlastne vystavila tu fakturu.ale zasa nerozumiem jednej veci OR je vedena ako dalsi konatel (funcia trva do 17.6.2015 bola zrusena )a ked som si to pozerala znova,tak tam je zapisana od toho isteho datumu ako prvykrat /2014/ tak je alebo nieje konatelkou ?sak uz vazne tomu nechapem.,uz aj keby to tak bolo nemali to pisomne oznanimit?Alebo si zistit ci budem chcet snimi aj nadalej spolupracovat.?Nevedela som o nicom a nebola ani oboznamena o tom len zrazu tato faktura prisla.No listy co som mu poslala na tri adresy lebo tam figuruju 3 sa mi vracaju spat adresat nezastihnutelny alebo odstahovaný.Tak co mam robit?ako dalej postupovat?
marjankaj
20.07.15,13:19
Ty si podnikateľka?
pekna
20.07.15,14:56
Nie
pekna
20.07.15,15:06
Preco sa pytas?nie nie som podnikatelka .
marjankaj
20.07.15,15:39
Lebo podnikateľke je to jednoduchšie vysvetľovať.
Keďže prácu neurobili ani nefakturovali, tak im ani nemáš za čo platiť. Určite nie inej firme. Ale to by si mala mať od toho aj nejaké doklady. Ťažko povedať, či tá firma má od teba nejakú písomnú objednávku. Pozbieraj si všetky doklady, čo máš a potom sa môžeme o tom baviť.
pekna
20.07.15,17:05
Ja viem ,ze je to zlozite a preto neviem co mam robit!no okrem toho ze som mu dala na tu prvu firmu tie peniaze a ustne sa snim dohodla ze doda material a spravi to osobne sam...neexistuje ziadna pisomna zmluva verila som mu sak sme rodina tak naco !no vidim ze som nemala verit sama som sa popalila.....brala som to ..sak rodina si musi pomahat.Ma nato firmu tak mu dam zarobit.Nie ze neurobil ,on to aj zacal robit ,ale nedokoncil pracu .Sam som si to aj odfotila v ako stave to mam aj do teraz....a je pravda ani fakturu nevystavil....az teraz tuto co ma hlavicku s novym nazvom firmy. Tak ze niejake papiere nemam okrem tej pladby ....No nema ich ani on...
marjankaj
20.07.15,17:57
Má 2000 €. Nech dokončí robotu a potom vyfaktúruje. Za čo teraz faktúroval, veď robotu si neurobil. Tak čo chce? Pekný známy.
pekna
20.07.15,18:48
No myslim si ze ani nedokončí!!!prave som sa dozvedela ze odisiel pracovat do zahranicia a nechce sa vratit na Slovensko....a dal na tuto druhu firmu ako konatelku svoju sestru a ta ziada odomna tych 265€ ze vraj jej to svieti na pc ako nezaplatene!ale ani ona nevie zaco to je....tak kto by to mal vediet potom...no jedine co som spravila ze som poslala list na prvu firmu aby sa to dokoncilo,odstranili zavady a vyfakturovali na tu firmu co som si najala ustne...co nebude mozne lebo je zrusena.A druhej firme som tiez poslala list ze som snimi nemal ziadnu zmluvu ani inu dohodu o niejakych pracach tak ze neakceptujem odnich fakruru ani upomienku.no asi budem musiet cakat na odpoved odnich alebo co sa bude diat.
marjankaj
20.07.15,18:53
Komunikuj iba písomne. A žiadaj aby vrátili 2000 €, keďže robotu neodviedli. Poraď sa s právnikom. Ten aspoň uvidí aké máš doklady a čo sa s tým dá urobiť.
pekna
20.07.15,19:00
Moc Ďakujem za rady.Poucila som sa po druhykrat to urcite nespravim!!no nahnevana som len na seba samu...brala som to tak ze ja sibstojim za svojim slovom tak stoja si aj ty druhy hlavne rodina.No mylila som sa a hlavne poucila.Prist o barakbza tych 265€ by som nechcela radsej jej ixh zaplatim a nech sa zadrhne snimi..
marjankaj
20.07.15,19:07
A na takýchto ako ty tí hajzlíci zarábajú. Radšej ich daj právnikovi.
pekna
20.07.15,20:58
No budem musieť nieco podniknúť aj ked viem,že to nebude ľahke ,ale musim chránit svoj majetok aby mali moje deti kde bývať.Ďakujem este raz za radu a riadky napisane.