teddy1
20.07.15,11:17
potrebovala by som od niekoho radu, kde si uplatniť reklamáciu za meškanie letu. Leteli sme leteckou spoločnosťou Fly Egypt do Hurghady zo Sliača a lietadlo meškalo viac ako 6 hodín. Na internete som našla hodne informácií, ale všetky sa týkali EÚ. Asi by mi nepomohlo poslať im do Egypta európsky formulár. :)

Za dobré rady ďakujem.
arizona
20.07.15,11:29
Vygoogli si stranku tej let.spolocnosti,tam urcite najdes informacie
ivka70
20.07.15,12:07
Vidim problem v tom, ze sice islo o pristatie na uzemi EU, ale nie leteckou spoolocnostou z EU.
Riesila som takto rusku aerolinku, kde meskanie bolo 18 hodin, nevyreklamovala som nic. Dali nam bagety, zabezpecili prenocovanie po x hodinach cakania na letisku, ale to je vsetko.

Ruska spolocnost mi napisala (na moju reklamaciu v anglictine po rusky), ze ich to mrzi, ale ze meskanie lietadla bolo v zaujme bezpecnosti cestujucich a v takom pripade nemaju povinnost nic uhradit. (Inak, mali pokazene lietadlo a nemali nahradne)

Dokonca pani, ktora ma na starosti staznosti na nevybavenie reklamacii letov (vnutrostatny dozorny organ) mi povedala, ze oni na nich dosah nemaju ,aj ked podla pravidiel EU by sa mali riadit tym, co EU schvalila.

Skor reklamuj u cestovnej agentury, kde ste si objednavali zajazd, nedodrzanie podmienok. Tam mas vacsiu sancu na uspech.