anonym 23
20.07.15,10:47
prezradila som jedno tajomstvo ktore som nemala a teraz to vie kazdy z mojho okolia. Mam teraz vycitky lebo to tajomstvo sa a mna ale mojej rodiny. potrebujem pomoc
lujza.j
20.07.15,09:08
...no vies nato si mala mysliet predtym.....uz to nevratis spat je to vonku....a zivot ide dalej....ako uz .....ukaze cas ako sa tajomstvo spracuje tymi ktorych sa to tyka....
evuš
20.07.15,09:09
...No, tak tu Ti asi moc my nepomôžeme.... svedomie si nesieme každý sám so sebou... a snáď sa nič až také nestalo, že by šlo o život.... ak sa dá a vedia o tom, že si to bola Ty tak sa ospravedlň, ale čo bolo už raz vyrieknuté, ťažko sa berie späť.....ale každá zvesť raz zapadne do zabudnutia....veľké haló trvá iba prvé dni....;)
buchač
20.07.15,09:11
Mam teraz vycitky...
Neskoro.
Hovoriť - striebro...mlčať - zlato...nevedieť - diamanty.
------------------------------
Výčitky ???
Čo chceš teraz ?...odpustenie, rozhrešenie..?
Najbližší spovedník vyrieši.
Rodina môže odpustiť, no zabudnúť nie.
Oliwa
20.07.15,09:32
Akú pomoc očakávaš od poraďákov? Psychologickú, právnu, alebo sa len potrebuješ vyžalovať...?
Ak nie si lekárka /čo asi nie/, tak lekárske tajomstvo to asi nebude, a zrejme ani obchodné...
A ak sa Ťa nechystá nikto žalovať /čo asi nie/, tak to chce len čas...
Vysporiadať sa s tým vnútorne, prekonzultovať si to s tými, ktorým bolo /asi/ ublížené... Ak nejde o život...
To máš ako s tým vankúšom na veži... Ak vyjdeš s ním hore a roztrúsiš z neho perie po okolí, už nikdy nepozbieraš všetky pierka späť, aj keď by si sa akokoľvek snažila... Ale môžeš sa z toho poučiť do budúcna...
Dôveru možno oveľa ľahšie stratiť, ako sa dá získať...
KvetkaK
20.07.15,10:25
Pekne napísané :)
Jarka 1
20.07.15,10:39
Všetko už bolo povedané, ale predsa len na povzbudenie. Ber to tak, že život Ti dal príučku a šancu na poučenie. V budúcnosti budeš o túto skúsenosť múdrejšia, lebo najlepšie sa človek učí na vlastných chybách. V prípade potreby rodine vysvetli, že ťa to mrzí a hlavne sa s tým netráp príliš dlho a nezabudni si toto svoje zlyhanie odpustiť. Odčiniť to môžeš len ďalšími skutkami, lebo slovo sa už nedá vziať späť.
taiko
20.07.15,11:07
Netrap sa tym. Ak bolo niekomu ublizene, tak sa ospravedln. To je najdolezitejsie.
Kazdy robi chyby, si "len" clovek