Janula203
20.07.15,14:26
Dobrý deň prajem, chcela by som sa Vás opýtať, ako je to s prácou nadčas. Mám 25-hodinový úväzok týždenne, z toho 23 hodín je základný úväzok a 2 hodiny mám v rozvrhu hodín ako nadčasové. Tieto hodiny mám v pondelok a utorok 5.vyuč.hodinu.
Add.1-V pondelok bolo MDD, s deťmi sme boli na výlete 5.vyuč.hodín. Ráta sa piata nadčasová hodina v rozvrhu aj v tomto prípade ako práca nadčas? Aj keď šlo o výlet?
Add.2 - Týždeň pred koncom vyučovania, t.j.v júni majú žiaci skrátené vyučovanie-denne 4.vyuč.hodiny. Ale nakoľko ide o 1.stupeň, môžu ísť deti domov len so súhlasom rodiča. A tak sa stalo, že som bola s deťmi riadne dľa týždenného rozvrhu hodín. No neučili sme sa. Šlo o nariadenú prácu - práca s učebnicami, poriadok v triede.....V pondelok a utorok mám 5.vyuč.hodinu nadčasovú. Majú sa mi tieto hodiny hodiny rátať ako nadčasové aj v tomto prípade?

Ďakujem za odpoveď. Ak otázky neboli jasné, rada upresním.
ivka70
20.07.15,13:08
A nie je tvoj pracovny cas podla pracovnej zmluvy dlhsi ako len 23 vyucovacich hodin? Aky mas tyzdenny pracovny cas v zmluve?
anika
20.07.15,13:53
Učiteľ má tak ako každý iný pracovný čas 37,5 hod. týždenne a len vyučovaciu povinnosť inú.