Replasťačka
21.07.15,09:43
Naša s.r.o. je vlastníkom pozemku, ktorý ide prenajať inej s.r.o. , je však potrebné vykonať na tomto pozemku terénne úpravy, vybudovať spevnené plochy a nové oplotenie. Naša spoločnosť však nemá finančné prostriedky na uvedené investície, investovala teraz do ďalšej nehnuteľnosti.
Pretože naša s.r.o. nechce úver, so súhlasom budúceho nájomcu chceme riešiť vyššie uvedené investície takto:
Na základe vypracovaných cenových ponúk od stavebných firiem, ktoré by tieto práce vykonali s dodávkou materiálu ( tieto cenové ponuky sú z oboch zmluvných strán, na porovnanie cien a aby nevznikli nedorozumenia ), sa všetky stavebné náklady vykonajú na náklady nájomcu a ten ich našej spoločnosti refakturuje ( prílohou budú všetky uhradené faktúry a doklady , ktoré sa týkajú týchto stavebných a terénnych úprav ) . Doba splatnosti faktúry za stavebné úpravy od nájomcu by bola pre nás 6 rokov s tým, že by sa platba započítavala s mesačným nájomným ( mesačné nájomné bude podložené zmluvou a mesačne aj faktúrou ), ale len do výšky 50 % z ceny dohodnutého nájomného a 50 % ceny mesačného nájomného by nám nájomca uhrádzal.
Majetok by sme zaradili ako dlhodobý a odpisovali ho. Nechceme riešiť práce ako napr. oprava oplotenia , aj keď oplotenie existuje a je už dávnejšie odpísané.
Chcela by som sa opýtať skúsenejších ako som ja, či by mohol vzniknúť nejaký problém z účtovného a daňového hľadiska pri takomto postupe. Poradíte ?
Ďakujem každému, kto si nájde čas.