Diska
29.05.06,14:37
Ahoj poradaci.
Mam maly problem, sice sa ma bude tykat az o rok pri rocnom zuctovani dane .. Pracovnik nastupil do prace 1.5.2006. Doteraz poberal danovy bonus na dieta. U nas si ho poberat nechce, bude ho poberat manzelka.
Podla vsetkeho rocne zuctovanie mu budem robit ja. Musim od neho vypytat rodne listy deti ? alebo je mojim dokladom na podklad pre RZD papier od byvaleho zamestnavatela.
Nie je mi to jasne, pretoze v podstate u nas si danovy bonus uplatnovat nebude, ale zasa mu ho zohladnim v RZD.
Dakujem
Melnick
29.05.06,12:52
Ahoj poradaci.
Mam maly problem, sice sa ma bude tykat az o rok pri rocnom zuctovani dane .. Pracovnik nastupil do prace 1.5.2006. Doteraz poberal danovy bonus na dieta. U nas si ho poberat nechce, bude ho poberat manzelka.
Podla vsetkeho rocne zuctovanie mu budem robit ja. Musim od neho vypytat rodne listy deti ? alebo je mojim dokladom na podklad pre RZD papier od byvaleho zamestnavatela.
Nie je mi to jasne, pretoze v podstate u nas si danovy bonus uplatnovat nebude, ale zasa mu ho zohladnim v RZD.
Dakujem

Diska,zamestnanec pri nástupe do zamestnania dáva písomné vyhlásenie pre zamestnávateľa o tom: že uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka,prípadne to,že si uplatňuje daňový bonus a že spĺňa podmienky na jeho priznanie.

Viac nájdeš v zákone 595/2003 §36 ods.6 písm.a,b.............
Diska
29.05.06,14:05
No praveze on si nechce uz od maja uplatnovat danovy bonus.
Len ma trapi tocne zuctovanie o rok, ci to potrebujem zdokladovat alebo nie
Melnick
29.05.06,14:16
No praveze on si nechce uz od maja uplatnovat danovy bonus.
Len ma trapi tocne zuctovanie o rok, ci to potrebujem zdokladovat alebo nie

Časť ,ktorú si uplatňoval u Teba a ktorú si mu ako zamestnávateľ vyplatila - áno. To podpísané vyhlásenie je Tvoj doklad, a v ňom uvedieš aj záznam o zmene,že vyplácanie bolo ukončené a znova Ti to zamestnanec v tom vyhlásení podpíše.Písomný záznam urobíš aj do mzdového listu najneskôr do konca mesiaca ,v ktorom zmena nastala.
Pepa
29.05.06,14:52
Ahoj poradaci.
Mam maly problem, sice sa ma bude tykat az o rok pri rocnom zuctovani dane .. Pracovnik nastupil do prace 1.5.2006. Doteraz poberal danovy bonus na dieta. U nas si ho poberat nechce, bude ho poberat manzelka.
Podla vsetkeho rocne zuctovanie mu budem robit ja. Musim od neho vypytat rodne listy deti ? alebo je mojim dokladom na podklad pre RZD papier od byvaleho zamestnavatela.
Nie je mi to jasne, pretoze v podstate u nas si danovy bonus uplatnovat nebude, ale zasa mu ho zohladnim v RZD.
Dakujem
Nie, žiadne rodné listy deti nepotrebuješ, pretože u teba si DB neuplatňuje. DB si uplatňoval u predchádzajúceho zamestnávateľa a kópie rodných listov predložil jemu. Pri ročnom zúčtovaní berieš do úvahy údaje z potvrdení od bývalého zamestnávateľa. Teraz mi skončila daňová kontrola na daň zo závislej činnosti a mala som takýto istý prípad /dopadlo to OK/.
Pri nástupe do zamestnania ti podpíše vo vyhlásení len uplatňovanie nezdaniteľnej časti na daňovníka, nie uplatňovanie DB.