zuzana
22.07.15,07:47
Chcem sa spýtať, keďže VRP nerobí dennú uzávierku a nenuluje pokladňu, je potrebné denne alebo mesačne spraviť výber hotovosti a odviesť hotovosť do riadnej hlavnej pokladne, alebo len spraviť intervalovú uzávierku a na základe nej previesť bez výberu hotovosti?Ako to robíte vy?Účtujete prevod z VRP do hlavnej pokladne?
veronikasad
22.07.15,07:23
Hotovosť v príručnej pokladnici k VRP ti musí súhlasiť s evidenčným stavom VRP. Preto akýkolvek výber z príručnej pokladnice treba tiež zaevidovať ako výber z VRP.
Consultix
22.07.15,07:33
O VRP by si mala uctovat ako o samostatnej pokladnici. V PU samozrejme na samostatnej analytike. To, ako castu budes prevadzat prostriedky z podklade VRP do hlavnej pokladne, alebo z pokladne VRP na BU je plne v Tvojej kompetencii.
zuzana
22.07.15,07:34
Myslím hotovosť na konci dňa, v ERP výber na konci dňa nerobím, lebo denná uzávierka to vynuluje a prevediem dennú tržbu do hlavnej pokladne, ale ževraj VRP nenuluje dennú tržbu, ale sa napočítava a treba na konci dňa spraviť výber?
veronikasad
22.07.15,07:55
čítaj čo son napísala. Ak použiješ tržbu v priebehu dňa, tak musíš urobiť výber
zuzana
23.07.15,06:36
Stalo sa mi totiž to, že som na konci mesiaca apríl, máj, previedla tržbu z VRP do hlavnej pokladne/na základe intervalovej uzávierky/som nevedela, že, keďže sa nerobí denná uzávierka stav sa nenuluje.Čiže pri účtovaní pokladne VRP analytikcká evidencia mám zostatok 0, ale vo VRP mám zostatok za oba mesiace.Teraz musím spraviť výber z VRP za oba mesiace, aby mi sedel zostatok, ale účtovať to už nebudem?
Consultix
23.07.15,06:45
Nebude to sediet v tom zmysle, ze v pokladnici VRP budu dva uctovne zaznamy, ku ktorym nie je uctivny doklad (prevod hotovosti z prirucnej pokladnice VRP do hlavnej pokladne) a zaroven bude vo VRP uctovny doklad, ku ktoremu nebude uctovny zaznam. Celkovo to v sumare je OK, tak mozno sa k tomu vyjadria auditorky, co si o tom myslia :)