jsf
22.07.15,08:09
Zdravim,

mam takuto situaciu: minuly rok v juni som podal reklamaciu vyuctovania tepla. Spravca dlho nereagoval, ani na urgencie ze sa blizi koniec lehoty, naco som podal podnet na SOI. Od spravcu v auguste dosiel excel sheet s "opravou" - nic viac, ziadne opravene vyuctovanie, ziadne vybavenie reklamacie, nic.
Nakolko aj tato oprava trpela (podla mojho nazoru) vaznymi chybami, podal som zaciatkom septembra opatovnu reklamaciu, vymenili sme si v septembri par mailov, a zase dlho nic. V januari (!!!) mi konatel poslal mail zhruba znenia: nasiel som znalca, co by sa k reklamacii vedel vyjadri, bude vas to stat 500 EUR bez DPH. Odpovedal som samozrejme v style, ze odkedy ma znasat naklady odborneho posudenia spotrebitel, naco uz spravca nereagoval. Neskor sme spolu koli inej veci telefonovali, a do telefonu mi konatel povedal, ze sa mojimi reklamaciami nehodla zaoberat, nakolko som podal podnet na SOI (!).
Tento rok sa situacia zopakovala, vyuctovanie ma tie iste chyby, reklamaciu som poslal s tym, ze vyuctovanie koli vaznym chybam neuznamav, lehota uplynula bez akejkolvek reakcie.

Aky dalsi postup mi navrhujete? Predpokladam sudnu dohru, otazka znie, co presne zalovat? Splnenie povinnosti vybavit reklamaciu+moralnu satisfakciu? Alebo napadnut rovno vyuctovanie, co by som ale ja musel najskor znalecky dokazovat?

Vdaka za rady
Pakrako
22.07.15,06:24
To je právna rada a nepatrí do rubriky EXCEL
jsf
22.07.15,06:32
Pardon, tie dodatocne rubriky mi pridala porada sama, a neviem ich zmazat :(
Chobot
22.07.15,06:40
Už som to upravil.
misoft
22.07.15,08:59
Tak ako v inom obchodnoprávnom vzťahu, i v tomto prípade platia pre teba - ako klienta, zákazníka - tie isté zákony, ako pre ostatných spotrebiteľov.
Nakoľko správca nesprávne vyúčtoval (SOI nekontroluje správnosť), na reklamáciu v stanovenej lehote nereagoval (toto už SOI kontroluje), podaj opätovný podnet na SOI na prešetrenie postupu správcu pri vybavovaní reklamácie, resp. na nereagovanie na reklamáciu = rovná sa to i odmietnutiu reklamácie.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250 §18.
Pretože správca si neplní svoje povinnosti podľa http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
§8 ods.3 ; §8a ods.3, ods.4; §8b ods.2 (podmienky)
môžeš ako vlastník bytu podľa §11a zvolať schôdzu a správcu odvolať/odstúpiť od zmluvy o správe bytov a nebytových priestorov.
jsf
22.07.15,10:01
Ano, o SOI viem, ale SOI maximalne da pokutu ale stale nic nevyriesi. Btw, ten druhy odkaz sa nejak skratil, kam to smerovalo?
misoft
22.07.15,10:05
Opravené.... moja chyba....
jsf
22.07.15,10:31
Ok, ja viem presne, kde spravca pochybil, organ dozoru do toho zatiahnut mozem, ale ten nema pravomoc vyriesit spor (urazeneho konatela :)) ako taky, to moze iba sud. Preto ma zaujima, aka je najvhodnejsia forma dovolania sa prav na sude.
misoft
22.07.15,10:40
Nuž - ak ťa "ošmekol" nesprávnym vyúčtovaním - existuje niečo takéto - porušenie povinností pri správe cudzieho majetku http://ficek.sk/pravna-poradna/porusovanie-povinnosti-pri-sprave-cudzieho-majetku-11, nezákonné obohatenie..... je toho dosť, čo by sa našlo....