zuzka222322
22.07.15,11:54
Ked som bola mala nejak nestastne som si vyliala na ruku vriacu vodu nepamatam si ako sa to stalo ale cim som starsia tym to chcem dat prec mam 16 rokov a uz mi to vadi snazim sa to nejak gumickami zakrivat kedze to mam na ruke ale noekedy si to ludia vsimnu. Rodicom som hovorila ze to chcem dat prec operacne nejak ale vraj je to financne narocne: ( uz som zufala tak ze hladam odpoved tu ci nie je nejaka ja neviem babska rada alebo nieco ako sa toho zbavim? Aj ked pochybujem ze da to da ale tak za pokus to stoji, za kazdu odpoved dakujem, pekny den :)
misoft
22.07.15,10:03
Pochybujem. Pokiaľ tá popálenina zasiahla aj epidermu, následky sú trvalé. Vrchná vrstva kože bola zničená a nahradená vrstvou po ňou- dermou - a tá je bez pigmentových buniek. Operačne - nepolepšíš si ihneď, bolo by potrebné tam dávať kožné štepy z inej časti tvojho tela.... Takže znova dlhá doba na odstránenie kozmetickej vady. Nauč sa s tým normálne žiť. Okrem toho - na ruke to až tak nevadí - chalani čumia na tvár a trochu nižšie....:D
veronikasad
22.07.15,10:10
misoft
22.07.15,10:14
Ten je na jazvy.... ale na úpravu sfarbenia pokožky nepomôže, popálením prišla o pigmentové bunky.
http://www.oaprievidza.eu/ludsketelo/koza.gif
Ale môže skúsiť....
lujza.j
22.07.15,10:25
Ja mam paniku z popalenin v kuchyni....moja koza sa vzdy spigmentovala.....do tmava.....:( dlho sa to regeneruje ak vobec....az po rokoch vybledne trosku....ale neriesim....su aj horsie veci.....
misoft
22.07.15,10:26
Veď som písal... chalani čumia na tvár a na krásne pahorky... najmä u šestnástky! :D
bettylou
22.07.15,10:32
babská rada celkom nie, ale decentná kerka by ti to hádam prekryla, ak si na to dáš vhodný motív, do ktorého tvar jazvy zapadne :cool:
lujza.j
22.07.15,10:40
korela
22.07.15,15:51
ak je kerka trvalá záležitosť, to by som vôbec neodporúčala v tak mladom veku, to by mohla oľutovať v budúcnosti ešte viac.
mama dostala várku horúceho lekváru ako dvojročná, mala to vyššie na ruke z vnútornej strany, nikdy to nezahaľovala, nikto si to nevšímal, ako píše misoft, to je fakt iba detail z celku
prejdeš týmto prekleňovacím vekom, a budeš to vnímať úplne inak neskôr, poznala som viac ľudí s popáleninami, od chem. pokusov v škole, a hlavne kuchýň, fakt zanedbateľné
marjankaj
22.07.15,16:20
Prečo by to mala ľutovať? Veď sa toho chce zbaviť nafurt. A nakoniec sú aj také samolepky. Na jeden raz možno vydržia.
korela
22.07.15,16:28
no, veď neviem, či je kerka trvalá. A dávať samolepky na kožu, chémia.
Ak do toho chce ísť cez plastiku, nech jej to vyjde, ja som sa vyjadrila iba k tetovačkám a pod.
buchač
22.07.15,16:47
Nespomínaš rozsah a aj to je dosť dôležité.
Ak sú to len fľaky, nejak by som neriešil. Ak ide o solídnejšie jazvy, to je iné.

Odstránenie následkov popálenín je náročnejšie. Orientačná cena za odstránenie jaziev laserom sa na Slovensku pohybuje od 17 do 340 eur, v závislosti na rozsahu a type jazvy.

Prekrytie fľakov sa dá tou kerkou.
No ak ide o jazvy, nuž to je iná káva. Poškodená koža nie je už predsa v 100% stave. To už je potrebné poriadne zvážiť. Cena kerky je tiež solídna.

---------------------------------------------------------

Ja viem...máš 16 rokov, si aj dievča...takže to aj chápem.
Poznám ale osobne pár chlapov, ktorí zažili (doslovne) peklo na zemi a aj tak vyzerajú.
Opis alebo fotky nedávam...nemá význam.

Bežne sa pohybujú na verejnosti a nik NORMÁLNY s tým NEMÁ PROBLÉM.
Tých druhých nemá význam absolútne riešiť....či ?
mimaBe
22.07.15,17:21
babská rada... nechtíková masť, natierať aspoň tri krát denne, po desiatich dňoch pauza, potom môžeš znova; poznám z vlastnej skúsenosti, zázraky nečakaj, ale za pokus to stojí...
je výborná aj na dávne rany po operácii alebo nejakej rany po vybraní stehov
kukučka
22.07.15,19:03
Ta je v skutku vyborna, prehrieva do hlbky.
lujza.j
23.07.15,07:18
Ma to vyznam pri starom flaku....
zuzka222322
23.07.15,08:18
Rozsah no tak mam to na zapesti nie cele ale tak prekryva polovicu.. je to skor solidnejsia jazva :) zo zaciatku som to vobec neriesila na zakladnej to bolo pohode ale kedze som uz na strednej snazim sa to zakrivat gumickami.. nie kazdy si to vsimol no ale na intraku baby hej.. len uz mi je neprijemne ked sa ma to kazdy vypytuje .. nasi aspon co vraveli ze po 18 lenze ja to chcem dat teraz prec ved uz sa hanbim chodievat aj na kupaliska nie ze by som nechodila nehodlam sa v tomto obmedzovat to nie.. len by som sa toho chcela zbavit :) ohladom tetovania jednak nikdy som nad tym nerozmyslala a jednak rodicia by to nedovolili ako ich poznam :D a ani by som kerku a este na takom mieste mat nechcela a este v mojim veku.. sa :) ale dakujem velmi pekne za radu :)
zuzka222322
23.07.15,08:20
Dakujem urcite vyskusam :)
zuzka222322
23.07.15,08:24
Ja by som s tym ani problem nemala, len keby sa ma to kazdy kto si to vsimne nepytal :) ako neriesia to ale vidim ako sa mi obcas naruku pozeraju a vadi mi to... :D a zacala som nad tym prv uvazovat ako sa ma to doktor spytal lenze rodicia ze to riesit este nechcu a ze ked tak po 18.. je to ine z pohladu ich ked na nich nikto necumi a nehadze pohlady a nevypytuje sa to .. :)
veronikasad
23.07.15,08:34
na ktorej časti ruky máš tú popáleninu ?
buchač
23.07.15,08:56
Zuzka

Vravíš o kúpalisku ?
Tak Ti poviem. Ja Ti mám jaziev do bludu.
Keby som si mohol dať kerky, tak si ich dám.
---------------------------------------------
Dcéra ma na vnútornej strane zápästia kerku .. decentného motýlika. Manželka pindala jak chorá vrana, keď to videla...a to dcéra už mala pomaly 30 rokov ..;)
---------------------------------------------
Ale všetko je na Tebe.
Ak chceš, tak si prelustruj net a hľadaj " odstránenie jaziev (fľakov) po popálení"...Je tam toho do bludu... a aj rôznych foriem a procesov.
---------------------------------------------
Informuj sa (alebo rodičia) aj vo svojej poisťovni...niektoré zákroky poisťovňa prepláca.
zuzka222322
23.07.15,09:14
Na zapesti
zuzka222322
23.07.15,09:16
Dakujem velmi pekne,urcite nieco pozriem a porozpravam sa s rodicmi :)