bubacik56
22.07.15,13:44
1. Môžem nakúpiť tovar v zahraničí cez e-shop na faktúru a potom riadne prijať na svoj sklad v obchode a predávať? Dovoľuje to zákon?
2. Môžem predávať tovar nakúpený v zahraničí, napr značku F&F, keď jej výhradným predajcom je Tesco?
Consultix
23.07.15,06:53
1. Ano. Mas slobodnu volu, akym sposobom si zaobstaras tovar. Samozrejme za predpokladu, ze dodrzis vsetky zakonom urcene podmienky. Ak mas doklad o zakupeni, tak podla toho uctujes nakup tovar a prijem na sklad. Ak je to mimo EU, tak samozrejme nezabudni na preclenie. Taktiez pozor na rezimy DPH (napr. samozdanenie) tak z EU, ako aj z tretich statov (tam je DPH v ramci colneho dlhu).
2. Ano, ak si Tesco. V ostatnom pripade nie :) Nepoznam do detailov podmienky FF, ale skor si myslim, ze to nie je schodne. Jedine ak by si dany tovar predavala ako pouzity, teda second-hand. Ale v tomto ma mozno niekto upresni/opravi, ak pozna nejaku fintu :)
bubacik56
23.07.15,14:25
Ďakujem za odpoveď. Ak ,,asi,,nemôžem predávať tovar FF, lebo patrí TESCU, tak potom ani iné značky Adidas, puma,Nike.....A možno blbá otázka, ale čo znamená režim DPH? Dovar by bol EU. Neviem o tom veľa, ale zisťujem veci, aby som sa mohla pustiť do podnikania a mala už ujasnené niektoré veci. Nechcem veci robiť ,,na kolene,,.
Za rady vám budem vďačná. :)
Consultix
24.07.15,16:16
Rozdiel medzi FF a Adidasom je ten, ze FF je vlastna znacka retazca. Preto som pisal, ze FF asi nemozes predavat dalej. Osobne si myslim, ze nie je prechodny model "kupim v UK v Tescu za lacny peniaz a tu to predam drahsie". Ale mozno sa mylim... Len uvazujem, kedze nikto iny sa k odpovedaniu nehlasi :)
Samozrejme aj Adidas a Nike mozes predavat len za predpokladu preukazania povodu tovaru, pricom tento zdroj musi byt autorizovany. Ved kolko fake Adidas a inych veci uz colnici spalili...
bubacik56
25.07.15,05:53
Na preukázanie pôvodu im bude stačiť faktúra? ďakujem, že reaguješ na moje otázky. :)