pavol38
22.07.15,14:08
Ahojte, viem, že riešite svojpomocné maľovanie, ale nemáte náhodou prehľad o cenách maľovania? Ide o 3izb. byt v Bratislave. Celý byt za 350€ + farby. :D Viem, že asi zvláštna otázka, ale nie je to málo?
Peggynka
22.07.15,12:28
Založ si novú tému (nedávaj otázky do komentárov),ale aj tak nerozumiem,keď to zmákne za dva - tri dni,zdá sa ti to málo? Mňa stála maľovka 180€ aj s farbou (ale nie v Ba) :D
misoft
22.07.15,13:39
Dá sa i lacnejšie.... a svojpomoc je svojpomoc - nemusíš robošov platiť (akurát len pivko si kúpiť - šak treba PHM :D)
aktaK
22.07.15,13:44
1 m2 - s vysprávkami 2 x náter - cena 1,1 eur bez farby - RD v PP
buchač
22.07.15,14:17
Hehehehe....ale PP nie je predsa BA....;)
buchač
22.07.15,14:19
Málo na BA ??? ;)

Nebuď zvláštny...BER a nemudruj !!!
pavol38
22.07.15,14:23
:D :D Misoft, teraz si ma pobavil, akurát pozerám nejaké stránky, kde by som kúpil farby a tu na http://.sk/ majú akciu, kúpiš farbu, dostaneš pivo :D tak to potom nie je o čom...

Ale vážne. Nie som si istý, či by som to spravil sám kvalitne, nie som príliš domáci kutil. A počul som, že v BA idú byty aj okolo 500€... ale zase záleží aj od m2. Ešte by som mohol skúsiť napísať do 2-3 firiem a uvidím, aký tam bude rozdiel...
lujza.j
22.07.15,14:29
zvládol by si určite.....kde treba daj umývateľnú....
pavol38
22.07.15,14:31
Nechcem nejakých amatérov, aby som musel najprv platiť 350 a potom ešte raz niekomu, kto to bude opravovať a nadávať mi, koho som si to vybral, a že som ich mal zavolať hneď... :D
buchač
22.07.15,14:46
Kuwa....šak čo mudruješ.
Kúpiš dostatok farby a prípadne aj nejakú tónovačku.
Maľovať môžeš šajbovcom alebo valčekom.
Za víkend hotové.

Mna sa ľahko vraví...ja mám na takéto veci zaťa...
;) :D :D :D
Domacipomocnik
24.07.15,08:03
Podla mna je cena velmi dobra aj ked neviem presny pocet m2. Otazka je kvalita. Ak Vam mozem poradit dajte si pozor na to v akom stave je povodna farba a ci nie je lepsiu ju najprv oskrabat aby sa Vam potom farba neodpulovala.
duves
24.07.15,14:10
penetrovať, nebude sa odlupovať
branislavp
04.09.15,08:49
Ak si presvedčený, že si u dobrého odborníka, tak by som nešpekulovala. Ale ak ten majster je povrchný a dobabre to, tak je to veľa za trojizbový byt. PO takom by si zaplatil, a ešte aj vyspravoval nedorobky.Pred maľovaním je dôležité, aby bol povrch stien "ošetrený", t.j., aby neboli na stene trhliny - najmä pri spájaní panelov na strope sa to vyskytuje, jamky, kadejaké nerovnosti. Poznám aj takých maliarov, že to nevidia, zamaľujú a basta, a je to..... Preto aj ja špekulujem, ako by som zvládla ako neodborník omaľovať ešte väčší byt ako trojizbový. Farbu nie je problém kúpiť, na trhu je jej dosť, rôzne značky, ja by som si vybrala Primalex plus
Dostať kúpiť hotové namiešané farby, to už mám v tejto etape preverené. Na záver iba taká rada, že najlepšie je si vybrať takého maliara, u ktorého dobre poznáš jeho maľovanie, inak sa môžeš aj sklamať.
branislavp
04.09.15,08:52
čo možno použiť na penetráciu?
duves
04.09.15,13:25
penetračny nater na omietku