zolik2001
23.07.15,12:36
Caute

Moj problem je: mam web stranku na nejakom hostingu s istou domenou. Clovek co ju prevadzkuje mi zvasca na poslednu chvilu povie ze mi konci platnost domeny ci hostingu takze vznikne vypadok teda nefunkcna stranka pri ktorej ked mi niekto nieco posle tak mi to nepride a tym mi vznika problem ze stracam podstatbne veci ako naposledy faktury z telekomu za ktore znovuvystavenie sa plati v telekome poplatok.
Druha vec je ta ze dany clovek mi vzdy posle iba udaje do mailu ze kolko a kde mam zaplatit ziadna zalohova faktura alebo nieco a ked to uhradim ako naposledy v januari tak sa neviem dopracovat k original fakture ako teraz tym padom ju neviem dat do uctovnictva.
Chcem od neho odist ale nechce mi dat pristupove udaje k stranke na maily neodpoveda telefon vypnuty. Su nejake pravne kroky ako sa dostat k pozadovanym fakturam a ako ziskat pristupove hesla aby som mohol preniest hosting niekde inde a konecne s nim skoncit akukolvek spolupracu????
Dakujem za precitanie a odpovede ktore s tym suvisia.
Consultix
24.07.15,07:31
Nepises na koho je registrovana domena, na koho je predplateny hosting. Ak na neho, tak mozes byt rad, ze doteraz to fungovalo.
Je to podnikatelsky subjekt? Kde ma sidlo?
zolik2001
24.07.15,14:29
Mam byt rad???? to akoze ked je nieco na moje meno iny mozu byt radi ze za svoje peniaze co mi platia som ja ochotny im aj poskytnut sluzbu a este radsej ked im dam na to aj doklad? Sorry ty by si bol OK ak s tebou niekto kyva ako sa mu paci a este ked si pytas svoje tak ta ignoruje pripadne ohovara aky si .....
Nepisal som domenu kvoli tomu aby to nebola ako reklama a tiez nepotrebujem konkretizovat cloveka ale riesit danu situaciu. Hosting je na firmu ktoru vlastni dany clovek a aj domena je na neho registrovana, sidlo ma v nasom meste no nenajdem ho tam kedze zije a pracuje v Prahe. V minulosti som ho ziadal zmenit registraciu na mna no do dnesneho dna sa tak nestalo.
Clovek co mi spravuje domenu mi bol kamarat s ktorym sme sa stretavali, robil mi aj stranku no aj s tym bol problem aj ked som platil ako sme sa dohodli a ani zmluvu mi nedal ktoru som na zaciatku pozadoval takze ja som vsetko splnil ako sme sa dohodli co sa o nom povedat neda.
Consultix
24.07.15,15:12
Ved ja s Tebou sucitim... Prave na to narazam, ze poznam x pripadov, ked domena bola registrovana na toho, kto robil web, a uplne sa na to vykaslal, takze dotycna osoba prisla o vsetko, lebo registracia exspirovala a nasledne si ju zaregistroval niekto iny. Preto je najlepsie mat registrovanu domenu na seba taktiez si platit vlastny hosting. Takze este si celkom dobre dopadol, ked on aspon poslal Tvoje peniaze dalej a web fungoval, aj ked Ty si doklady nedostal.
Ja dotycny platitel DPH? Ak nie, fakturu nie je povinny vystavit.
Asi najlepsie bude obratit sa na neho pisomne, doporucenou vyzvou, aby Ti vydal bezdovodne obohatenie, t.j. peniaze, ktore si mu zaplatil, resp. aby Ti vystavil prislusne potvrdenie, pripadne dodatocne podpisal zmluvu, alebo vystavil fakturu.
Potrebujes doklady do uctovnictva? Si podnikatelsky subjekt, alebo vystupujes v tomto vztahu ako spotrebitel?