kobolcs
23.07.15,20:54
Ahoj, dostal som ponuku na TPP v ČR, ale chcem zostat poistencom ZP v SR.
na sr som poistencom štátu - plny invalid /ztp +.szco
V poistovni mam vybavene vynimky na uhradu dozivotnych liekov, lebo jedno balenie.stoji cez 200, a nerad by som o nu prisiel a aj s lekarmi som spokjny tu a nechcem menit, ale praca a isty plat ma laka do cr. Da sa odist bez odhlasenia zp nebodaj inv.dochdku.
doplnene :
pomohlo by zamestnat sa vo vl.firme na Tpp na maly mesacny plat ?
lebo vtedy by som mal tpp na sr cize mozem vybavit ten formular ci nie ?
aj tak to mam v plane aby som usetril na tej blbej dan.licencii 480 je menej nez 960
Chobot
23.07.15,19:52
Však sa pri odchode do ČR neodhlás z povinného zdravotného poistenia a budeš poistený aj na SR aj v ČR. Nie je to síce v súlade s legislatívou, ale slovenské zdrav. poisťovne to nebude trápiť, že si poistený aj v ČR. Ani to nemajú ako zistiť, pokiaľ to sám nenahlásiš. Pokiaľ budú inkasovať poistné, budeš zravotne poistený aj na Slovensku.




Keďže to nie je v súlade s legislatívou, tak to radšej škrtám.
veronikasad
23.07.15,19:56
Tibor, to asi nie je dobrá rada. Jedna moja klientka pred pár rokmi zrušila živnosť a odišla pracovať do zahraničia. Zo zdr.poistenia na SK sa neodhlásila a po čase ju ZP vyzvala na zrušenie zdr.poistenia z dôvodu práce v zahraničí a musela uhradiť lekárom (zubár, obvodný, gynekolog) kapitácie.
kobolcs
23.07.15,21:04
uuch, nie.chcem to co najviac legalne. stacilo zabavka s poistovnou ked mi neuznali plnenie za ziv.poistenie a teraz splacam uvery z id, ale splatky su nastavene na 8xplat. doplnil som otazku co ked budem mat tpp aj na slovensku
Jana Motyčková
24.07.15,06:51
PP na Slovensku by mohol pomôcť, podmienka je že aspoň 25% príjmu alebo prac. času musí byť na Slovensku. Ale musiš tu mať rodinu, majetok. Ale posudzuje to SP
Katy a R
24.07.15,06:56
cit. zo sránky Dôvery" :
Idete pracovať

Ak v zahraničí pracujete, budete tam poistený a tam si budete platiť odvody. Zdravotnú poisťovňu si vyberiete vy alebo vám ju určí váš zamestnávateľ.
Lekára na Slovensku môžete navštevovať aj naďalej. Stačí si vybaviť formulár S1/E106, na základe ktorého vám starostlivosť na Slovensku preplatí vaša zdravotná poisťovňa v cudzine.

ak budeš mať obidva pomery - budú skúmať, k predpisom ktorej krajiny patríš . ak máš naďalej tu trvalý pobyt, mohlo by pomôcť ?
kobolcs
25.07.15,01:05
ano toto poznam, ale takto pridem o vynimku na lieky to mesacne vychadza 800€ + nieco na cukrovku, srdce a ostatne doplnkove choroby dalsi 100€ a to je to co prave nechcem vybavovať v cr na rok ci dva a potom zas na sr , viem ze schvalenie trval cca polroka a az primar spec. ustavu to musel potvrdit.

No asi tam nepojdem, jedine ak mi ponuknu plat ministra. zostanem pekne doma a trosku si prilepsim dochodok nejakou vystavenou faktúrou raz za kvartal.