invest
24.07.15,10:12
Predali sme ojazdené nákladné auto na ukrajinu súkromnej osobe nepodnikateľovi. Faktúra bola vystavená bez DPH. Uvádza sa uvedená faktúra ja v KV a je potrebné podať SV?
Žabinka
24.07.15,08:42
ani KV, ani SV, dodanie tovaru z tuzemska do tretieho štátu, ktoré je oslobodené od dane, platiteľ dane uvádza v riadku 15 a 17 daňového priznania k dani z pridanej hodnoty.:

Zákon o DPH:
§ 78a Kontrolný výkaz
(1)
Platiteľ nie je povinný podať kontrolný výkaz za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie, v ktorom
a) nie je povinný uviesť žiadne údaje o plneniach,
b) je povinný uviesť len údaje o dodaní tovaru oslobodeného od dane podľa § 43 alebo § 47 alebo údaje o dodaní tovaru podľa § 45 a súčasne v ktorom neuvádza údaje o odpočítaní dane alebo uvádza len odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. d).
§ 80 Súhrnný výkaz
(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
invest
24.07.15,08:44
Ďakujem , takto som to mala aj ja naštudované. len som sa potrebovala uistiť.