zelenydom
24.07.15,11:20
Zdravim,
Sud ustanovil otazky, ktorymi by sa sudny znalec mal zaoberat, ked pride obhliadnut nehnutelnost (sporime chyby vykonane na nej). Zial su dost zakladne a vobec nezohladnuju nase (navrhovatel) pripomienky a otazky, ktore sme sudu predlozili ako podstatne pri dokazovani. Mali sme uz sudneho znalca, ktoreho sme si zorganizovali sami a ten to urobil velmi dobre. Teraz pride tento sudom ustanoveny a chcem sa opytat, ci mu mozem pocas obhliadky povedat, aby sa venoval aj otazkam, ktore sme my navrhli a dokazu cely spor osvetlit. Sud sa nejako vyhyba tym nasim otazkam, i ked uz bolo sto krat povedane, ze to je gro celeho problemu. Co by ste poradili? Bude sa dat hovorit s tym ustanovenym znalcom?
viktorviktor
24.07.15,11:59
veštiareň je v časopisoch,
veď skús, odpovedať sa dá rôznorodo.
chandler
24.07.15,12:09
samozrejme, ze sa s nim mozete porozpravat aj ho na nejaky chyby upozornit :) ale ovplyvnit jeho rozhodnutie nemozete.
buchač
24.07.15,12:15
Mali sme uz sudneho znalca, ktoreho sme si zorganizovali sami a ten to urobil velmi dobre.
Teraz pride tento sudom ustanoveny a chcem sa opytat, ci mu mozem pocas obhliadky povedat, aby sa venoval aj otazkam.
Bude sa dat hovorit s tym ustanovenym znalcom?
1. Platíš, tak v podstate môžeš do toho kecať.
Ak máš svojho (nejakého) známeho, tak ten napíše, čo len chceš.
2. Povedať skúsiť môžeš...ale či to bude akceptovať, to je druhá otázka
3. Hovoriť so znalcom môžeš...o počasí, o športe, atď...
Ohľadom danej veci dosť pochybujem, že si nechá do výsledku nejak kecať.
-----------------------------------
Mal som známeho znalca na ohodnotenie nehnuteľnosti kvôli hypo, akurát mi cenu za vypracovanie urobil
Pokecali sme o všeličom možnom, no ohľadom posudku nepripustil žiadnu debatu, akurát som odpovedal na jeho otázky.
Peggynka
24.07.15,12:24
Odpoveď máš tu:...Sud ustanovil otazky, ktorymi by sa sudny znalec mal zaoberat...,takže súdny znalec vykoná prácu na objednávku súdu.Ak niečo nie je OK,rieš to so súdom,znalec urobí len to,o čo ho súd požiadal.