sarrah19
24.07.15,17:39
Moj obrat za poslednych 12 kalendarnych mesiacov sa blizi 50K, z coho mi vyplyva ako SZCO povinna registracia k DPH. Kedze podnikat v takomto pripade sa mi neoplati, idem zrusit zivnost a podnikanie preberie docasne manzel.
1. Ak sa rozhodnem opatovne zalozit zivnost napr. 1.1.2016, tak si budem ratat obrat az od tohto datumu alebo sa tam zarata aj obrat za poslednych 12 kalendarnych mesiacov aj napriek tomu, ze v auguste - decembri 2015 bude zivnost zrusena?
2. Ak sa rozhodnem opatovne zalozit zivnost az po 12 mesiacoch od zrusenia, tak je to ok a a obrat budem ratat nanovo?
Voped diky za odpovede.
Consultix
24.07.15,15:54
2. Staci si pozastavit zivnost, nemusis zrusit a znovu ohlasovat. Tak ci tak, neratas nanovo, lebo je jedno ci zaratavas, alebo nie, za predchadzajucich 12 mesiacov si mala obrat nulovy.
1. Osobne si myslim, ze vzhladom na to, ze fyzicka osoba podnika vo vlastnom mene na vlastny ucet, tak v pripade prerusenia, alebo zrusenia/opatovneho zacatia zivnosti by sa malo sledovat 12 kalendarnych mesiacov bez ohladu na pripadnu pauzu. Ma s tym niekto osobnu skusenost?