Schmidtova
25.07.15,19:20
Pekný podvečer mám pre sebou fa. za nákup tričiek pre trénerov do fitka. Tréneri nie sú v pracovnom pomere.Pracujú na živnosť. Mám fa.zúčtovať na 527 alebo 528.? Hľadala som aj na porade ale nenašla som nič také príbuzne. ´Dakujem. Ria
nika.sum
26.07.15,04:18
Predpokladam, ze tie tricka nakupila firma co vlastni fitko a treneri ich musia nosit. Urcite su s nazvom fitka, je to reklama a treneri su obchodny partneri. Ja by som to dala na 501.
Consultix
26.07.15,17:22
Ucty 527 a 528 sa tykaju zamestnancov, takze o tych trickach by som na tieto ucty vobec neuctoval.
Predpokladam ze to chces zauctovat ako danovo uznatelny vydavok. Pouvazuj nad tym ze to zauctujes ako reklamu, alebo ako reklamne predmety, kde do 17 EUR si ich za urcitych podmienok mozes dat do nakladov.
skovco
29.07.15,18:38
Ako pise Consultix- ak je na tricku logo firmy alebo nazov firmy tak urcite ako reklamny predmet - ked sa vojdes to 17 EUR tak danovo odpocitatelny naklad.
Chrusťa
30.07.15,08:32
nie je podmienka, aby bolo logo firmy tuším už od roku 2010
skovco
30.07.15,08:49
Dakujem za opravu - nie je ale potom problem to obhajit pri danovej kontrole?
skovco
30.07.15,09:05
este doplnim odkazy - podla zakona o dani z prijmov:
§ 19 ods. 2 písm. k) kde sa uvádza, že daňovými výdavkami sú „výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka. -

Aspon logo by som odporucal:

aj ked financna sprava ho vyslovene nevyzaduje:

https://podpora.financnasprava.sk/568931-Reklamn%C3%A9-predmety