Roman6
30.05.06,08:28
Rozhodli sme sa predat nehnutelnost este neodpisanu, predaj bude bez DPH. S budúcim kupujucim sa uzatvorila dohoda o budúcej kupnej zmluve, na zaklade ktorej musi buduci kupujuci zaplatit vopred dve splatky z dohodnutej kupnej ceny na vinkulovany ucet v banke. Tieto dve splatky podmienuju podpis kupnej zmluvy. Podmienkou vyplaty tejto sumy z vinkulovaneho uctu nam je predlozenie vypisu z listu vlastnictva, kde bude uvede, ze vlasnikom je kupujuci. Buduci kupujuci vstupi do bezplatného uzivania kupovanej nehnutelnosti po zaplateni prvej zalohy. Tato zaloha uz bola aj zaplatena. Ako sa ma o tychto skutocnostiach uctovat v podvojnom uctovnictve?
ayya
30.05.06,13:16
Rozhodli sme sa predat nehnutelnost este neodpisanu. S budúcim kupujucim sa uzatvorila dohoda o budúcej kupnej zmluve, na zaklade ktorej musi buduci kupujuci zaplatit vopred dve splatky z dohodnutej kupnej ceny na vinkulovany ucet v banke. Tieto dve splatky podmienuju podpis kupnej zmluvy. Podmienkou vyplaty tejto sumy nam je predlozenie vypisu z listu vlastnictva, kde bude uvede, ze vlasnikom je kupujuci. Buduci kupujuci vstupi do bezplatného uzivania kupovanej nehnutelnosti po zaplateni prvej zalohy. Ako sa ma o tychto skutocnostiach uctovat v podvojnom uctovnictve?

hmm... malo informacii a pretoze sa na to imho treba pozriet z viacerych aspektov - iba tak z hlavy: predaj bude s dph? alebo bez? ... potom kvoli odpisom: nemozes odpisovat (v zasade) ked nie si vlastnikom ku dnu 31.12. - to suvisi zo zostatkovou sumou neodpisaneho majetku samozrejme ... dalej o splatkach ...
skus aspon ciastocne, alebo "modelovo" uviest sumy a pripadne datumy napisat, mozno sa potom ozvu viaceri poradaci imho, neviem ci ti potom budem platna aj ja, :o ale verim, ze sa bude dat "poskladat" kompletna odpoved, ok? :)
Roman6
05.06.06,11:18
Nie su ziadne napady?