Boris Jednotkov
26.07.15,10:37
Moja babka má 83 rokov. Prekonala mozgovú porážku a slabý infarkt. Má aritmiu srdca. Momentálne je ležiaca. Mám nápad, aby sme jej kúpili masážny prístroj AB-Tronic, ktorý pracuje na princípe elektro stimulácie svalov, aby jej zosilneli nohy a mohla chodiť. Je to dobrý nápad? Keď bola v nemocnici a masírovali ju, tak jej zmodreli nohy. Málo je a pije. Ako ju máme prinútiť viac piť a jesť?
taiko
26.07.15,09:36
a co nato babka? Chce sa postavit na nohy? Chce sama viac jest a pit ? Obavam sa totiz, ze ak sa babka sama niekam chysta, tak ju k nicomu neprinuti nikto a nic.
buchač
26.07.15,10:34
Moja babka má 83 rokov. Prekonala mozgovú porážku a slabý infarkt. Má aritmiu srdca.
==================================
Hm...pravdu ?
Ale teraz akú by si chcel ? Lebo krutú málokto znesie.
arizona
26.07.15,10:44
Svoj napad konzultuj nie na webe s laikmi,ale s osetrujucim lekarom babky.
Masaze svalov jej mozu pomoct,ale od odbornika.Popytaj sa lekara na moznost rehabilitacii v specializovanim pracovisku.
lujza.j
26.07.15,11:14
dúfam,že to nie je reklama ne hentú kekecinu...
betty112
29.07.15,18:20
Ten pristroj precenujete. Poradte sa s prakt. lekarom, on pozna babkin stav a odporuci zodpovedajucu rehabilitaciu. Na zaciatku chodia fyzioterapeuti k pacientom domov.
korela
29.07.15,19:22
Jednotkov sa odmlčal.
Kedy sa babka narodila, v ktorom kalendárnom mesiaci? Ak je narodená v týchto mesiacoch, môže byť ešte viac oslabnutá. Ak sa už raz podvedomie rozhodlo, bude nemožné ju priviesť k životu.
Nechcem sa vás dotknúť, jej nepomôže prístroj, ona potrebuje telesný kontakt s blízkymi osobami. Je slabá a vyčerpaná. Skúste jej odovzdávať svoju energiu, vy ju dobehnete, ona ťažšie. Kľudne si k nej ľahnite a objímajte ju, rozprávajte sa s ňou. Nech vám zo svojho života porozpráva, čo len chce. Potrebuje cítiť, že je ešte potrebná na tomto svete. Aspoň raz denne jej povedzte, že ju máte radi, kedy ak nie teraz, potom už nebude komu. Nohy masírovať osobne, alebo fyzioterapeut.

K pani vo veku vašej babky denne chodil liečiteľ Dian (snáď si niekto spomenie zo Života), pani bola úplne nehybná, neskôr na vozíku tiež tieto dg. A pekne jej mladí predĺžili vek. Sú rôzne formy liečby, láska nesmie pri nich chýbať. Láska a záujem o človeka uzdravuje.
korela
30.07.15,14:05
Joža Ráža takto manželka navštevovala v nemocnici na lôžku po nehode, lekári jej to dovolili, je to starý a známy prístup liečby. Keď je niekomu zle, inštiktívne si ho berieme na hruď, ....
https://www.youtube.com/watch?v=av3wQHDtHEg hosťom u Krausa lekár, Prof. Josef Koutecký (pozrela som si to v noci, asi to nebola náhoda) vzhľadom k tejto téme veľmi podstatná myšlienka totožná s mojou od 19:50 ...cca 1 min.
Slovo lieči, dotyk lieči, koľko priestoru sa pacientom dostáva dnes od lekárov oproti tomu, čo bolo pre generácie starších lekárov samozrejmosťou.
Ak sa niekoho dotklo, že som spomenula Diana, i ten je človek, že tú pani navštevoval, sa môže ich matka poďakovať svojim deťom.
Neišlo o moju mamu.
Mínus môže pri zomierajúcej osobe pridať iba nesvojprávny človek alebo hrubý necitlivec a nevzdelanec.
korela
30.07.15,14:07
Zdá sa, že môže byť.
buchač
30.07.15,14:33
korela (Dnes 17:05)Mínus môže pri zomierajúcej osobe pridať iba nesvojprávny človek alebo hrubý necitlivec a nevzdelanec.
....
Joža Ráža takto manželka navštevovala v nemocnici na lôžku po nehode...lekári jej to dovolili
=============================

Mínusku som dal ja ... nebola iná možnosť. Je to pre mňa proste nesúhlasné (NIE neužitočné) stanovisko k určitým názorom...vyber si sama, o čo mi ide-šlo.
--------------------------------------------

Joža Ráža spomínaš ???
Nuž ak by to nebol Jožo Ráž, tak už je dávno po smrti....D Á V N O .

Lekári v určitých prípadoch (tzv. neodvratných) dovoľujú byť pri pacientovi v hociktorú dennú a či nočnú hodinu.
Je to pre Teba prekvapujúce ?
Možno sa to v Blave takto nedeje, no ja mám opačné skúsenosti - ako ležiaci pacient, ktorý som to videl a aj zažil...a takto sa dialo aj u ostatných pacientov.