Nandrolon
26.07.15,15:03
Zdravím.
Viem, že je tu kopec odborníkov z rôznych profesií, tak sa chcem opýtať, či odborník vidí na rontgenovom snímku kolena z oboch strán potrhané väzy. Predsa len na zobrazenie mäkkých tkanív je najefektívnejšia magnetická rezonancia.
Mal som úraz v 2/2015 a záver bolo pomliaždené koleno bez trvalých následkov. PN som bol 12 dni. Už je tomu 5 mesiacov a koleno ma v krajných polohách bolí a nevystriem ho úplne nadoraz.
Minulý týždeň som ho krivo zaťažil, ale postupne nie naraz a bolesť veľká pár desiatok minút a ešte na druhý deň som kríval.
Od 2/2015 si nemôžem sadnúť na zem s nohami pod sebou. Dať ešte tomu čas, alebo už začať lietať po lekároch?
Myslím, že pri takom vykrútení kolena /nevyskočilo mi/, asi aj natiahnutí väzov je 5 mesiacov ešte krátka doba.
viktorviktor
28.07.15,10:16
nie som odbornik, pozri tu poskodeny vaz kolena sice po otvoreni no predpokladam ze na rtg snimke to prerusenie vidiet podobne,
tiež je uvedený popis bolesti.
http://www.medicus.sk/mc/koleno.htm


Rentgenové vyšetření jen vyloučí možnost jiného poranění - vazy na RTG vidět nejsou. Jen někdy u malých dojde k vytržení úponu vazu z kolenní kosti i s částí kosti - toto je možno na RTG snímku vidět. Ultrazvukové vyšetření zde není zcela spolehlivé, další možností je CT a zvláště magnetická rezonance
http://www.dostry.cz/podrobne/potize_poraneni_vazu.htm
Nandrolon
28.07.15,10:26
Díky, ale link ma presúva na nejaké rybárske stránky :-))
Ide mi o to, či to lekár /veľmi dobrý/ dobre diagnostikoval, keďže stále mám problémy a pri atypickom bočnom zaťažení idem od bolesti odpadnúť a zase nemôžem 1-2 dni chodiť...
Čítal som ale napr. že po operácii kolena býva rekonvalescencia aj 12 mesiacov a to hovorím o aktívnej rekonvalescencii vrátane každodenného cvičenia špeciálnych cvikov. Z toho mi vychádza, že to chce možno len viac času....
betty112
29.07.15,18:17
Myslim, ze najviac by ukazalo MR. Ci treba cakat alebo uz robit MR (prevdepodobne uz ano) , ti povie ortoped. On aj pise ziadanku.
Nandrolon
30.07.15,04:51
díky...
Mila123
30.07.15,04:56
Bože....
k lekárovi choď a nešpiritizuj tu....
Nandrolon
06.10.15,13:56
Takze vysledok vcerajsieho MRI v ČR.
pretrhnuty krizovy vaz, ruptura vnutorneho rohu menisku, diskretna pritomnost vypotku vnutri klbu... Ostatne vazy neporusene, chrupavka neporusena, okolite tkanivo neporusene, a tie vyklenky alebo ako to nazvat primeranej velkosti /teda klb nie je vycvavhtany/... Mojmu ortopedovi sa to zdalo ovela lepsie ako to popisali, preto sa ma pytal, ze ci chcem ist na artroskopiu. Odpovedal som ze ano, takze som si vybral zilinu ale este je v hre spickova klinika pre sportovcov na morave, tak uvidim... Hovoril som, ze do nemocnice v BA nechcem, nakolko do ZA uz cestovalo zopar ludi z BA, ale to nebol hlavny dovod...
Tak diky za rady, ste ma nakopli to riesit, lebo mohol som to nechat aj tak a bez sportu, ale 37 je este malo na taketo rozmyslanie...