edúlik
26.07.15,20:37
Dobrý deň, vedel by niekto poradiť .... máme zamestnaného učiteľa na PZ na dobu neurčitú 3roky .... momentálne pracuje na kratší pracovný úväzok, ale pre našu školu by bolo lepšie, aby pracoval len na Dohodu o PČ nakoľko má okrem nás uzatvorené PZ ešte v dvoch školách. Je možné so zamestnancom ukončiť pracovný pomer a za akých podmienok, aby to bolo v súlade so Zákonníkom práce. Ďakujem
ivka70
26.07.15,19:05
Treba si pozriet Zakonnik prace, za akych podmienok moze dat vypoved zamestnavatel.
Ale standardne to nie je mozne. Mozete sa s nim dohodnut, ale dovod, ze pre skolu by bola dohoda o PC vyhodnejsia alebo ze ma este 2 dalsie uvazky neprejde. Pracou na dohodu by stratil vela vyhod pracovneho pomeru.
Ja na heho mieste by som z dohodou urcite nesuhlasila.
edúlik
29.07.15,09:52
To nám je jasné, dakujem za radu.
ivka70
29.07.15,09:54
Keby vam to bolo jasne, tato otazka tu nevznikne
edúlik
03.08.15,09:37
Vetou ,,To nám je jasné" som reagovala na Vaše vysvetlenie aký je rozdiel medzi dohodou a pracovnou zmluvou.Čo sa týka ukončenia PP - zatial sa hľadá tá správna cesta, aby nebol poškodený ani zamestnanec ani zamestnávateľ. Zákonník práce sme si pozorne prečítali a poradili sa zároveň aj na inšpektoráte práce. Ďakujeme.