MoňaSK
27.07.15,09:57
Zdravím všetkých, chcela by som tatkovi kúpiť omietku do obývačky, tak sa potrebujem poradiť čo všetko na to treba. Pamätám si, že v mojej izbe sa použíla vápenná ale inak o tom neviem absolútne nič a chcem to všetko kúpiť do budúcej soboty tak hľadám rady :) Ďakujem.
Jarka 1
27.07.15,08:02
Priznám sa, že z tej otázky som jeleň.

To chceš kúpiť hotovú omietku vo vreciach a nevieš akú, alebo ako?
MoňaSK
27.07.15,08:18
Chcem kúpiť to, čo treba aby sme tú omietku mohli urobiť, ale neviem čo všetko na to potrebujeme preto hľadám pomoc. Omietka, sieťka, neviem čo na to treba..
Jarka 1
27.07.15,08:23
Nie som odborník, ale viem, že to závisí aj od toho na akú stenu to ideš dávať ... je už raz omietnutá, je obúchaná, atď. Však najlepšie poradia v stavebninách a tam sa aj povypytujú čo treba, aby vedeli dobre poradiť.
MoňaSK
27.07.15,08:32
No dobre teda ďakujem aj tak.
buchač
27.07.15,09:09
Nadviažem na toto :

Jarka 1
Priznám sa, že z tej otázky som jeleň.
To chceš kúpiť hotovú omietku vo vreciach a nevieš akú, alebo ako?
Ja som z toho jak jeleň v ruji...;)

MoňaSK (Dnes 11:18) Chcem kúpiť to, čo treba aby sme tú omietku mohli urobiť, ale neviem čo všetko na to potrebujeme preto hľadám pomoc. Omietka, sieťka, neviem čo na to treba..

Otázky sú aj odpoveďou :
To ideš/chceš kupovať a pritom nevieš, čo máš kúpiť ?
To chcete robiť niečo z toho, čo vlastne ani neviete, čo máte kúpiť ?
Tak to potom sorry, ale rád by som aj vedieť a hlavne aj vidieť ten výsledok, ktorý bude na tej stene.
Poviem aj inak.
Ja viem, čo je potrebné kúpiť, aj postup práce by som v pohode zvládol (na chalupe mi majster 5 miestností omietol - robil som mu pomocníka).
ALE nejak by som si netrúfol šmariť omietku na stenu, aby som sa za ňu nemusel hanbiť.
------------------------------------------
Ale je potrebné :
Penetráciu
Sieťku
Lepidlo
Omietku
Vodu
Vedro
Miešadlo
Šparchtľu
Hladítko
Chuť do práce
Gríf
Pevné a silné ruky
Dodržanie technologických postupov
Jarka 1
27.07.15,09:15
Tiež ma zarazilo, že to chcú robiť sami. Ale napadlo mi teraz, že keďže o tom nemá ani šajn, možno myslela len urobiť nejakú stierku a nie omietku. A nevedela použiť správny výraz. Ale nechajme to už tak, však už je to vyriešené.
marjankaj
27.07.15,09:18
To asi bude darček pre tatka k narodeninám. Teda prekvapko. Inak by sa asi spýtala tatka.:D
marjankaj
27.07.15,09:19
No možno v stavebninách by jej aj pribalili lešenie.:D
MoňaSK
27.07.15,09:47
Konečne to niekomu dopálilo :) Má to byť darček pre neho preto to kupujeme sami ale robiť to budeme robiť spolu s ním.. BUCHAČ ďakujem, také tie nástroje to všetko máme možno aj sieťku máme doma ale z logických dôvodov sa ho na to nebudem pýtať :) Som rada že som konečne dostala rozumnú odpoveď, a teda s druhom tej omietky by ste mi neporadili, keďže sama neviem čo na tej stene je pretože ten dom má svoje roky...
marjankaj
27.07.15,11:54
No aby si tu dávala hádanky, tak na to toto fórum nie je.
No fotrík asi padne z takého darčeka na riť.:eek:
marjankaj
27.07.15,12:01
Ešteže si sa neopýtala koľko tých vriec omietky máš kúpiť.
Ak je to k 55. výročiu, tak kúp 55 vriec. Pokiaľ možno najväčších. Šak sa predsa nebudeš trocháriť.:eek:
vlado 33
27.07.15,17:15
Každý majster má svoje osvedčené omietky, mne sa dobre pracuje s Kerzapetom (jemná), MRV Uni (jemnučko drsnejšia), hrubšia Edelputz atď. Najprv nájdi majstra čo to spraví, nech on rozhodne.
MoňaSK
28.07.15,06:10
tú Edelputz veľa ľudí odporúča, ďakujem za radu :)
MoňaSK
28.07.15,06:16
To že je to k jeho narodeninám je pri tejto otázke úplne nepodstatné, takže vôbec nerozumiem prečo sa tým zaoberáte :) A či už bude z toho nadšený snáď viem ja, keď som jeho dcéra ;) Ďakujem za premárnený čas čítaním vašich nezmyselných "odpovedí" marjankaj..
Gabi03
28.07.15,06:38
ak sa otec do toho vyzná (snáď viac, ako ty), a stále chceš, aby to bol darček, tak sprav nejakú poukážku doma v xy sume, že to môže minúť na tú omietku... inak sa môžeš seknúť celkom pekne... alebo rovno v predajni dohodni výmenu, ak bude treba
marjankaj
28.07.15,06:40
No nie si sama, čo tu dáva takéto debilné otázky. Tak nečakaj nejaké sofistikované odpovede.
MoňaSK
28.07.15,07:06
Smutné, človek sem príde po radu a je debilom.. Ďakujem pár ľuďom za pomoc a vy ostatní čo nemáte nič iné na práci než písať sprosté odpovede - bavte sa tu ;)
marjankaj
28.07.15,07:09
Teba som nehodnotil. Ty sa lepšie poznáš. Ja som hodnotil iba otázku.
MoňaSK
28.07.15,07:11
A debilne odpovedal :) Ďakujem za vás čas ;)
marjankaj
28.07.15,07:21
No treba sa prispôsobiť zadávateľovi.;)
vlado 33
28.07.15,09:01
Pozor! Edelputz sa vyrába o hrúbke zrna 2a4 mm. Už aj 2mm je dosť hrubá omietka.