bijou
27.07.15,14:07
treba vystaviť faktúru na SZČO ako občana, aj keď neprichádza k platbe? V JU účtujem storno nákupu tovaru cez uzávierkovú operáciu. ako to treba dať do priznania DPH a KV DPH? ako DPH na výstupe, alebo zníženie odpočtu DPH na vstupe?
V otázkach a odpovediach ku KV DPH som vyčítala, že: "V časti A1 a D2 KV sa neuvádzajú krádeže." To je v podstate podobný prípad, kedy sa vracia odpočítaná DPH štátu, tak by to asi do KV ani nemalo ísť. Ale ako potom dostať vrátenie odpočítanej DPH do priznania v programe MRP?
veronikasad
27.07.15,12:16
ide o osobnú spotrebu zo zásob na sklade, alebo účtovanie priamo pri nákupe tovaru ?
bijou
27.07.15,12:22
veď práve: pri nákupe tovaru-to mi je jasné, že uvediem odpočet ponížený o osobnú spotrebu. Ale neviem ako "zo zásob na sklade". nevie niekto poradiť?
Jarka 1
27.07.15,14:48
bijou
27.07.15,15:20
díky za odpoveď, preštudovala som odkaz. Síce je to príspevok z roku 2003, keď ešte kontrolný výkaz DPH neexistoval, ale z toho príspevku som pochopila, že to má byť daň na výstupe a treba vystaviť "doklad o použití" podľa výdajky zo skladu. predpokladám, že by ten doklad o použití mohol byť zaevidovaný v MRP v "ostatných pohľadávkach", odkiaľ by ho potiahlo do D2 kontrolného výkazu a do DP k DPH ako daň na výstupe. Úhradu-bezodplatne-poriešim cez nepeňažnú-uzávierkovú operáciu, pri ktorej zaúčtujem storno nákupu tovaru-teda výdavok mínusom. Uvažujem správne?