Jan Hrach
27.07.15,14:05
Zdravím Vás, poprosím o radu, čo je to veľká chyba, ak od istého času už nie som platcom DPH (bolo zrušenie registrácie) a nenahlásil som to dodávateľovi a on mi vystavil faktúru, kde je uvedené ešte moje IČ DPH. Je to chyba??
marjankaj
27.07.15,12:17
A on na to neprišiel? Tak je to jeho chyba.
Ak ide o dodávateľa z iného členského štátu, tak je to aj tvoja chyba.
marjankaj
27.07.15,12:18
Hoci toto skôr nedomyslel tvorca toho kontrolného výkazu.
Jan Hrach
27.07.15,12:20
Je to dodávateľ z tuzemska a neprišiel na to. Takže nemusím mať obavy z nejakých pokút?
marjankaj
27.07.15,12:25
Pokuta za čo?
Ty predsa nepodávaš DP DPH.
A ak on bude mať zlý kontrolný výkaz, tak to je jeho problém.
marjankaj
27.07.15,12:32
Ale mal by si mu to povedať. Šak nebuď sviňa-:---
Žabinka
27.07.15,12:33
ale IČO ostalo, nie? tak KV by nemal byť u dodávateľa problém, pôjde mu to tak či tak do A1.. a ty by si mal problém, ak by si si odpočet uplatnil, čo si asi neurobil.. tak problém by nemal byť ani na jednej strane..
marjankaj
27.07.15,12:34
A kde by si mal uplatňovať ten odpočet? Veď DPDPH nepodáva. Či?
A vieš ty ako budú kontrolovať správnosť kontrolného výkazu? Či budú overovať správnosť zadaných IČDPH? Aj keď to bude v tomto prípade k ničomu? Možno za dva roky to tak zdokonalia, že sa z toho zbláznime. Hlavne, že na stránke FS si teraz neviem skontrolovať IČDPH ak bolo pred týždňom zrušené. Alebo ho ešte nemali.:eek:
Žabinka
27.07.15,12:38
nie, veď píšem, že by nemal byť problém..;)
marjankaj
27.07.15,12:40
No logicky by nemal byť. Ale kto zaručí, že FS bude postupovať logicky?
Ale mňa problémy druhej strany nemusia zaujímať. U mňa by to bolo OK.;)
Žabinka
27.07.15,12:41
:D:D tak túto istotu nemáme nikdy..
marjankaj
27.07.15,12:44
Veď toto je na tom smutné. My sa zákonom musíme riadiť už teraz. Ale ako zákon budú uplatňovať sa dohodnú zrejme až neskôr, možno o dva roky, až niekto "zodpovedný" vypracuje postupy.
janacer
28.07.15,12:29
Pokiaľ ide o dodávateľa - platiteľa DPH z tuzemska, ten vám vyrúbil DPH, nič vážne sa nestal. Ak ale ide o plátcu DPH regisrovaného v inom štáte a faktúru vám vystavil bez DPH, pretože počítal s vašim samozdanením, tak to je problém, pretože z toho nie je zaplatená DPH ani v štáte dodávateľa ani odberateľa. (otázku koho je to chyba by som neriešila, vy ste mali povinnosť mu nahlásiť zrušenie registrácie k DPH, on si to mal skontolovať pri vystavení faktúry)
marjankaj
28.07.15,13:51
Naozaj je to jeho povinnosť? Podľa akého paragrafu?