kinciak
27.07.15,14:32
dobry den chcem sa spytat ako mam postupovat pri vysporiadani pravnych vztahov vlastnictva.jedna ja o vlastnika 5/32tin pozemku a rodinneho domu.bol vlastne babkin dalsi manzel a deti spolu nemali.potomkov tusim mal.trvale bydlisko mal na adrese nehnutelnosti co vlastnil podla LV.ale odisiel zit do domova seniorov.dozvedeli sme sa ze je uz niekolko rokov nebohy,ale nevieme kde a kedy zomrel.chceli by sme to vysporiadat,no nevieme pokracovat.ako by sa dalo podat podnet na zacatie dedicskeho konania,kde si mame vybavit potrebne udaje k zacatiu konania.zatial sme obehli okresny sud okresu v ktorom sa nehnutelnost nachadza.tam o nom nemaju ziadny zaznam.)za pochopenie vopred dakujem
ivka70
27.07.15,12:50
Treba požiadat priamo Okresný súd podľa posledného bydliska zomreleho o oznámenie spisovej značky dedičského konania, ktorym bolo jeho dedicstvo vysporiadane a do neho nazriet.
potom mozete oslovit dedicov o vysporiadanei znovunajdeneho majetku.

Ak ste uz oslovili vas okresny sud a ten nemal udaje o dedicskom konani, je pravdepodobne, ze trvaly pobyt zomreleho v den smrti bol zmeneny, treba teda zisit, kam a tam ziadat okresny sud o informacie o dedicstve.
kinciak
27.07.15,13:03
ano mezdicasom sme zistili aj jeho potomkov i sme ich oslovili o vysporiadanie,zial ale nemaju zaujem riesit,v tomto pripade ako dalej
ivka70
27.07.15,13:05
Navrh na vysporiadanie dodatocne najdeneho majetku mozete dat aj vy, nemusia to byt priamo dedici.
kinciak
27.07.15,13:07
a mozete mi prosim vas povedat ako na to?
kinciak
27.07.15,13:12
a mohol by so vediet ako to vysporiadat ?
arizona
27.07.15,15:40
Informujte sa aj na matrike,kde mal zomrely trvale bydlisko,tam by mohli vediet viac. Treba skusit aj susedov,ti mozu tiez poradit
ivka70
27.07.15,15:52
kinciak
27.07.15,15:58
takto vieme ze ze zil v domove seniorov v nitre na klokocine,nevieme nic viac.ale dakujem,mozem vas kontaktovat v pripade nejasnosti?
kinciak
27.07.15,16:09
ano nasiel som zmluvu no s nebohym nie sme v ziadno vstahu to by nevadilo?co v tom pripade ak by dedici o dedicstco tej danej nehnutelnosti nemali zaujem,a ak hej*ako by sa malo postupovat ked otec(vlastnik vasciny majetku) chce prepisat cely dom na mna.bude treba odkupit od pozostalych ciastky?