forzalazio
27.07.15,16:04
Prosim Vas, ako sa postupuje, ak je Slovák obvineny z trestneho cinu podvodu vo vyske niekolkych par stovak eur a mal by prist vypovedat v tejto veci na policiu, no tento Slovák nie len ze nezije na Slovensku, ale ani tu nema vedeny trvaly pobyt, odovzdal obciansky a zije v Juznej Amerike? Je tu oslobodeny aj od platenia zdravotnej poistky - vlastne jedine co ho spaja v sucasnosti so SR je jeho cestovny pas a este stale aj obcianstvo. Ak by bol aj najdeny a predvolany na vysluch a vyhovori sa napriklad, ze nema peniaze na letenku a je ho aj problematickejsie najst, ako sa postupuje? Neverim, ze by ho hladal interpol, kedze sa jedna z jeho strany len o nazaj obvinenie vo velmi malom rozsahu. Trufol by si niekto odhadnut ako by toto prebiehalo v kocurkove akym je Slovensko? Podotykam, ze v Juznej Amerike sa nezdrzuje iba na jednom mieste, kedze problemy s vizami tam moc nie su, kedze je mozne sa bez viz nachadzat v niektorych statoch az 6 mesiacov. Dakujem.
buchač
27.07.15,14:11
Odpovedz si sám....;)

Alebo mám dať pár príkladov, kde sa jednalo o iné kauzy, ako je pár éčiek...?
------------------------------------------

Osobne mám skúsenosť s jednou realitnou kanceláriou.
Dlhuje mi nie pár sto, ale trochu viac.
Dotyčná osoba súdená, odsúdená, exekútora má na krku...a ja si môžem pískať.

...takže nauč sa aj Ty.
Dovtedy si púšťaj relaxačnú hudbu a prežúvaj kamienky a ser na právny systém. ...ono to občas pomôže. :D
forzalazio
27.07.15,14:21
nuž a predpokladám, že v tvojom prípade tá dotyčná osoba ani nežije na inom kontinente a napriek tomu si môžeš len pískať - ako som správne pochopil, však? takže v tomto prípade je na to lepšie sa rovno vykašľať a peniaze považovať za nenávratné? či? s tou radou v poslednej vete taktiež vďaka :)
buchač
27.07.15,14:28
Dotyčná žije v tom istom meste ako ja.
Viem aj jej bydlisko.
Už som nie raz dumal, že hubu pôjdem rozbiť...;)