sniderova
27.07.15,17:36
Zdravim,
pri pozemku, ktory kupujeme, je potrebne vybudovat chranicku vysokotlakoveho plynoveho potrubia (plynovod DN 500 PN 4,0 Mpa).
Potrebovala by som poradit spolocnost, resp. rovno vypracovanu cenovu ponuku na vystavbu tejto chranicky. Mam kontakt na architekta, ktory by vypracoval veci potrebne k stavebnemu povoleniu. (Dufam, ze som to nedoplietla).
Chranicka by bola cca. 10 metrov.
Dakujem za vopred za odpoved...
misoft
27.07.15,16:42
Otázka: to vysokotlaké potrubie je vedené cez tvoj pozemok? Pretože vysokotlaké potrubie (a navyše plynové) je majetkom SPP distribúcia - ty nemáš žiadné právo na neho ani len siahnuť, nieto ešte naň montovať chráničku - mimochodom - oceľová chránička je to - to musí robiť SPP! Ak je vysokotlaké potrubie mimo tvoj pozemok, ale je ochrannej zóne - potrebuješ k stavebnému povoleniu vyjadrenie SPP

Inými slovami - ty nemôžeš na toto potrubie niečo montovať!
sniderova
27.07.15,18:32
Dakujem za odpoved, ale toto vsetko viem...Ja hladam spolocnost, ktora to na zaklade tohto povolenia urobi, SPP Distribucia je potom len prizvana k hotovej chranicke. Architekt podava vsetky materialy vratane ziadosti na SPP...
a nie, vedie cez obecny pozemok...
misoft
27.07.15,18:37
Ale i tá "spoločnosť", ktorá by to "robila" musí mať povolenie od SPP. Okrem toho - na tlakových plynovodoch zásadne robí SPP - ak chcú, aby to robil niekto iný, nech oni objednávajú. Je to ich potrubie, nie je na tvojom pozemku. A ak si mimo ochrannej zóny od potrubia - tak žiadna chránička nie je potrebná...
Uvedom si jedno - pracovať na vysokotlakovom potrubí POD TLAKOM! - to je hotová samovražda! Veď potrubie sa na tú dobu musí odstaviť a odtlakovať. Tá chránička - to je väčšia oceľová rúra na tom potrubí.
sniderova
27.07.15,19:58
Neviem, ci sa tomu az tak rozumiete, tak este raz:
Plynovod vedie cez obecny pozemok, moj pozemok je v bezpecnostnom pasme 50m pre tento typ plynovodu. Je potrebne, aby som mohla stavat, dat postavit chranicku. Ziadost sa podava na SPP distribuciu, ale oni nemaju zazmluvnene firmy, robia to licencovane firmy...Postup ovladam, aj vsetky povolenia a pod.zalezitosti si viem zabezpecit a kedze poznam dve firmy, ktore chranickyrobia, chcela som aj inu ponuku, lebo ceny sa vyrazne lisia. Takze ti, ktorych sa to tyka urcite vedia reagovat na to, co som sa pytala...ale aj tak dakujem
misoft
27.07.15,20:03
ioioio
28.07.15,05:46
Dobrý deň, predovšetkým je odvaha stavať pri DN 500 a to ešte pri prevádzkovom tlaku PN 40! Vtedy pozor na typ domu, keď sa niečo stane, tak tepelný účinok je jednoducho silný (t.j. žiadny polystyrén a spol.).
Chráničku vybudujú rôzne spoločnosti, napr. Streicher, SEPS, Termomont, Montrúr, TIM IS....
Veľmi dôležité je, aby bola dodržaná aj dokladová časť projektu.
ioioio
28.07.15,05:48
Pri stavbe chráničky sa potrubie neodtlakováva, to by nik nezaplatil, to by sme boli cenovej relácii cez 100 tis. €
sniderova
28.07.15,09:30
Dobry den,
dakujem velmi pekne za tipy na spolocnosti, ktore chranicky stavaju...Ano, mam cloveka, ktory taketo projekty robi, aj som sa uz informovala v SPP. Urcite si necham poradit, co sa tyka materialov...Kazdopadne cim starsie potrubie, tym vyssie bezpecnostne pasmo. Ak sa postavi chranicka, dom by mal byt cca. 32 metrov, bez chranicky vedia dat vynimku na 44m, tak snad sa nic zle nestane; btw.ak by to nedajboze vybuchlo, vyzeralo by to hrozostrasne, lebo plyn je v podstate na cintorine...
ioioio
28.07.15,10:49
Nechcem mudrovať, ale bezpečnostné a ochranné pásmo nie je od veku plynovodu, ale je taxatívne dané zákonom o energetike, myslím §79. V prípade ešte nejakých otázok, rád poradím, ak budem vedieť. V akom ste okrese?
misoft
28.07.15,10:57
Dík za upresnenie - ale jedno je isté - buď to urobí SPP, alebo firma s povolením SPP. Súkromník v žiadnom prípade by ani takúto zákazku nemal dať. Je to vec SPP....
sniderova
28.07.15,11:26
Ano, je to dane zakonom...maju na to tabulky :) tiez sa neviem k tomu presne vyjadrit, ale rozumieme sa...Pozemok je v Borinke, to je myslim okres Malacky...
lucisa
17.09.16,09:32
Ak sa smiem opytat, ako sa vam to podarilo doriesit?