Janca1234
28.07.15,06:53
Zdravím, viete mi poradiť, čo robiť keď som mala dopravnú nehodu, auto predomnou prudko zabrzdilo na frekventovanej ceste nestačila som reagovať, najhoršie som dopadla ja s dcérkou, ale ide o to, že auto do ktorého som nabúrala viezol majiteľ autoservisu opravené po predchádzajúcej nehode (kde z miesta ušiel vinník) svojmu zákazníkovi (majiteľovi auta), moja poisťovňa ohodnotila škodu auta a preplatila opravu. Lenže majiteľ odmieta zaplatiť servisu predchádzajúcu opravu vo výške 1600,-Eur, a chcú až to zaplatím zas ja. Môžu toto žiadať? Keď s prechádzajúcou nehodou ani dátumovo ani nijak moja nehoda nesúvisí? Čo mám robiť? nechcem ostať ja tá zlá, ale prečo mám platiť niečo čo som ja nespôsobila? Ďakujem
ivka70
28.07.15,05:03
Nemoze to ziadat, ty s predchadzajucoiu opravou nemas nic spolocne a plnenie za nehodu, ktoru si sposovbila, ze teba vybavila tvoja poistovna.
Majitel sa s prvou opravou a servisom musi vysporiadat sam. Alebo to riesit zo svojej havarijnej poistky. Alebo ak auto este nebolo odovzdane po oprave, tak to riesit so servisom.
Kazdopadne kohokolvek, kto od teba nejaku nahradu chce, odkaz na svoju poistovnu.
buchač
28.07.15,05:13
Môžu toto žiadať?
Čo mám robiť?
nechcem ostať ja tá zlá, ale prečo mám platiť niečo čo som ja nespôsobila?
1. Môžu....ale len žiadať ;) ;)
2. Nič
3. Buď zlá a neplať :---
Janca1234
28.07.15,05:16
ďakujem veľmi pekne...tiež mi to pripadá divné čo ten majiteľ auta žiada...to že predtým mal nehodu, a poisťovňa mu to nechcela preplatiť, alebo si majiteľ servisu nedal faktúru na zaplatenie nemôžem ja riešiť, sú to veci predsa za ktoré ja nemôžem, mrzí ma to že mu to nechcú zaplatiť, ale skôr je to už ich špekulácia a ťahajú do toho mňa :( ja som si odniesla dosť vysokú daň za to čo sa stalo, dokonca som nechala v servise moje auto bez náhrady ako odškodné z mojej vlastnej iniciatívy. Ako sa hovorí za dobrotu na žobrotu asi :(
Janca1234
28.07.15,05:22
no pre mňa je byť zlou ťažké :( a vždy na takéto veci doplácam len ja, každopádne veľké dík za povzbudenie.
buchač
28.07.15,05:25
ÚPRAVA :

3. Buď dobrá a s úsmevom na tvári neplať.

Táto varianta je pre poniektorých ešte horšia, ako pôvodná verzia.
...ešte viac vie nasrdiť druhú stranu....;) :D :D :D
Janca1234
28.07.15,05:28
:D :D :D no pekne povedané...posnažím sa, zajtra hodím koment jak to dopadlo :D
Peggynka
28.07.15,05:55
Skúša to na tebe,povedz mu,nech ťa neobťažuje :) Servis by mal byť poistený,nech to rieši s nimi.
Janca1234
28.07.15,05:58
veď áno,... mňa to len mrzí, ale naozaj za dve odlišné škodové udalosti ja nemôžem. Svoje som zabezpečila, spravila, poisťovňa zaplatila...viac ma trápiť nemusí, dokonca som servisu nechala aj celé moje auto ako na náhradné diely a nechcem zato nič.
misoft
28.07.15,12:40
Doplním buchača:
4: Ak nedá pokoj ani potom, buď totálne hnusná... a žiadaj TY od neho, aby zaplatil tvoju škodu..... a to tú druhú stranu nasrdí dvojnásobne....

Len potom upaľuj, lebo pri explózii takého nasrdeného veľa bordelu býva....:D:D:D
majkii
28.07.15,18:18
niečo tak absurdného som už dlho nečítal. Majiteľ vozidla od teba žiada úhradu nákladov za opravu vozidla z predchádzajúcej nehody?

Tak prosím ťa vysvetli to majiteľovi vozidla nasledovne.

1) Ty zodpovedáš za škodu iba v rozsahu a vo výške, ktorú si spôsobila. Keďže máš uzavreté zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou vozidla, škodu uhradila poisťovňa.

2) Vlastník vozidla si objednal opravu vozidla a je povinný ju zaplatiť v dohodnutej výške.

3) Rozsah poškodenia pri predchádzajúcej nehode môže byť diametrálne odlišný, než pri nehode, ktorú si spôsobila. Pokiaľ by si uhradila predošlú opravu na strane vlastníka by vznikol neoprávnený majetkový prospech. Je teda evidentné, že majiteľ vozidla sa chce špekulatívnym spôsobom bezdôvodne obohatiť.

4) Pochybenie mohlo byť aj na strane servisu, ten mal jazdu síce s opraveným vozidlom, ale ešte neodovzdanom zákazníkovi. To ale nie je tvoj problém, ide o vzťah medzi vlastníkom vozidla a servisom

Nič teda neplať ! je to v rozpore so zdravím rozumom

PS: Nerozumiem, prečo si nechala svoje auto ako odškodné v servise. Odškodné začo? Auto si zober späť, inak ti vzniknú ďalšie problémy ...
misoft
28.07.15,18:57
No hej - dobrá duša - nechala auto. A ak je na odpis - ako ho odhlásiš? Dali ti aspoň lajstro o ekologickom odstránení vozidla? Bez toho auto u polišov neodhlásiš...
Janca1234
29.07.15,06:13
nie v poho, ja som mu ho nechala, on mi si pobere dáke veci a dá ho zošrotovať, to zaplatím tých 70,-Eur a potom ho odhlásim...
Janca1234
29.07.15,06:28
Tak včera som sa stretla s majiteľom autoservisu, vysvetlila som mu že ja absolútne nemám záujem o tom ani komunikovať, keďže poisťovňa škodu ohodnotila na 4300 Eur, majiteľ auta si ho ževraj cení na 5 tis, eur tak mám 700 doplatiť + škodu predchádzajúcu. Povedala som mu nech ak majteľ auta chce podá opätovne na prehodnotene do poisťovne ale odomna nič viac nedostanú, lenže, ževraj oni bud. týžden skladajú akontáciu na nové auto 5 tis čiže im toto asi prišlo vhod a potrebujú vyťažiť čo najviac, je mi ze z takýchto ľudí :( ja som preležala s dcérou v nemocnici a nik sa ani nezaujímal ako jej je... a mne chcú ešte sprepáčením sr... na hlavu....mrzí ma takýto spôsom komunikácie....