richard srobar
28.07.15,08:25
Dobry den,
chcem sa opytat ci existuje moznost instalacie klimatizacie do malej miestnosti odkial viem vyviest teply vzduch do susednej-chladnej miestnosti, ale nemam pristup k volnemu priestranstvu?
Musi viest rura mimo budovy?

V chladenej miestnosti su hlavne pocitace, ktore generuju vela tepla. Hluk nevadi, ale vlhkost ano.

DIky za radu.
lujza.j
28.07.15,06:30
Preco nekonzultujes tento vyber s firmou ktora sa specializuje na klimatizacie....ved oni ti "usiju" klimu na mieru...
richard srobar
28.07.15,06:39
Obavam sa, ze si nevyberiem firmu spravne a doplatim na to. Napriklad tym ze si zaplatim ovela viac nez by to normalne stalo. Vobec nepoznam trh a ani poziadavky. Jedine vidim ceny na internete a parametre porovnavam laicky, ale nikde neviem najst informaciu o tom co som sa pytal v otazke.
lujza.j
28.07.15,06:57
Tak tam aspon zavolaj ved poradenstvo je normal...obvolaj viac..alebo mailom...nech ti urobia kalkulaciu...nie si isto jediny co ma nejaku specifikaciu...
dmc
28.07.15,07:16
Upresni ci chces mobilnu klimatizáciu - ta ma "ruru" veducu mimo budovy (vykon je o dost mensi) -alebo chces nástennú klimatizáciu ktora obsahuje vnutornu a vonkajsiu jednotku. Vnútorná jednotka iba vyfukuje studeny (pri kúrení teplý) vzduch a vonkajsia jednotka je zavesena na vonkajsej stene a je spojena s vnútornou jednotkou iba tenkou (medenou) rurkou (cca 1 "(col) ktorá privádza studený vzduch a vedla nej je hadicka na odvod kondenzatu z vnutornej jednotky. Toto potrubie moze byt dlhe az cca 20 -25 metrov - zalezi od klimatizacie. Urcite by som oslovil viacero firiem a nechal si vypracovat ponuky.
richard srobar
28.07.15,08:41
Asi to skusim. Diky
richard srobar
28.07.15,08:45
Dik. U mna je problem, ze z danej miestnosti sa neda vyviest rura mimo budovy. Do vedlajsej miestnosti maximalne. Cize z mojho pohladu je jedno ci bude nastenna, alebo mobilna, ale potrebujem techniku ktorej staci aby vonkajsia jednotka nebola "vonku", ale v miestnosti s kde je chladnejsi vzduch.
erik555
28.07.15,09:33
mobilna jednotka je v danej miestnosti s vyvodom tepleho vzduchu (cez okno, alebo vyrez v stene)
karakul
28.07.15,09:39
... a z vedlajsej miestnosti da sa urobit vyvod von?
korela
28.07.15,18:29
Nemá budova náhodou komínové prieduchy? Máme mobilnú klímu a zavedenú rúru do prieduchu. Čím je rúra dlhšia, tým viac prehrieva priestor. Ale na tých pár kritických teplých dní pomôže i to. (Tento rok som ju nespojazdnila.)
MaBaSk
19.01.17,17:33
V potrubí nie je privádzany vzduch. Pri vonkajších teplotách nad 30°C by nikto nepotreboval vhanat ten horúci vzduch do miestnosti!
misoft
19.01.17,18:36
Pozri sa na kalendár..... a vonku je niekedy aj -18°C..... Dávam neužitočné.
majka 62
19.01.17,20:32
Môžem Vám zaslať kontakt na firmu, u ktorej sme si objednali klimatizáciu a sú tam ľudia, ktorí Vám zaiste poradia. Tiež sme si robili prieskum trhu, mali sme možnosť vidieť prístup ľudí, vedomosti aj zopár cenových ponúk sme mali na výber. Táto firma bola najlepšia po všetkých stránkach. Klíma namontovaná, termíny dodržané, cena tiež a maximálna spokojnosť.
kopretinka
19.01.17,20:49
tak za rok a pol to snáď vyriešil.............
majka 62
19.01.17,20:59
vďaka za mínusku, tuším prvá.....nuž nevšimla som si dátum a čo teraz? môže sa stať každému, či? alebo je tu niekto neomylný?
daniela1418
09.02.17,15:06
ja som si kupovala klimatizáciu (http://www.lacna-klima.sk/)v tomto obchode. Poradili mi, som maximálne spokojná.
misoft
09.02.17,18:46
Hmmmmm....... od roku 2015 je problém hádam aj vyriešený...
lujza.j
09.02.17,18:57
Ved to je danielka co tu pride vrazit reklamu...:D
vicktor
10.02.17,08:07
Ale aj tak leto a tridsiatky pridu.
Marek1986.1
20.08.18,10:04
S teplym vzduchom nejde vlhkost, teda nie uplne.. na skondenzovanu vodu zo vzduchu sluzi zasobnik vody pri mobilnych klimach a pri pevnych je na to vyvod pokial sa nemylim.. ale pride mi kontra produktivne odvadzatz teply vzduch do chladnejsej miestnosti.. mi sme to v malej domovej kancelarii riesili mobilnou klimatizaciou, ktorej sa da vyvod nastavit do okna s tym ze na okno sa da este taky "plachta" do ktorej sa vsunie vyvodova hadica, takze izolacia je celkom fajn a nejde do vnutra teplo zvonka. Len sem tam treba vyliat vodu z nadrzky.