Slavka1307
28.07.15,11:07
Prosím o radu.
Som nezamestnaná od septembra 2013. Pracujem od 2.7.2015 na dohodu ako poštárka. Viem, že prekročím zákonných 150 eur. Vyradia ma z úradu práce. 2.9. sa pôjdem znova zaregistrovať na úrad práce. Ale chcem vedieť, či budú všetko za mňa odvádzať ak doteraz ? Alebo ako je to s tou definíciu - osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Ďakujem.
veronikasad
28.07.15,09:11
ako osoba starajúca sa o dieťa si sa mala do 8 kal. dní od začiatku výkonu práce odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom. Po skončení dohody sa znovu prihlásiť.
ivka70
28.07.15,09:11
Kto ci bude a kedy za teba vsetko odvadzat? Preco pleties evidenciu na UP, dohodu a starostlivost o dieta do 6 rokov?
Skus tu otazku trochu presnejsie formulovat ...
veronikasad
28.07.15,09:12
z akého dôvodu si evidovaná na UP ? Si v SP prihlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku ?
Slavka1307
28.07.15,09:14
Ja neviem kto - asi štát. Ja to nepletiem. ja neviem ako to má byť a kde sa to eviduje. Prepáčte.
Slavka1307
28.07.15,09:15
Po skončení rodičovskej dovolenky som dala výpoveď a bola som doma. Deti často choré, ale neuznali mi platenú predĺženú rodičovskú dovolenku zo zdravotných dôvodov. Neviem či som v SP prihlásená takto. Ďakujem.
veronikasad
28.07.15,09:19
Na tvoju škodu, ak prihlásená nie si, pretože počas evidencie na UP štát za teba neplatí dôchodkové poistenie (len zdravotné), zatial čo za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku ano. Je potrebné sa prihlásiť na reg.liste fyzickej osoby - mala si tak urobiť po skončení materskej dovolenky, predtým ako si išla vybavovať rod.príspevok. Ak si nie si istá, utekaj do SP si to overiť a po skončení dohody sa prihlás. Na UP sa prihlasovať nemusíš, lebo štát platí zdr.poistenie aj za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku.