byverine
28.07.15,14:44
Dobrý deň, chcem sa opýtať na zavádzanie zo strany komerčnej poisťovne, v ktorej som si uzavrela poistenie a tiež pripoistenie počas PN cez sprostredkovateľskú spoločnosť dňa 19.1.2015. Dňa 16.4.205 som nastúpila na PN, a počas trvania PN mi skončil aj pracovný pomer. Poisťovňa vie poistenie plniť max. 3 mesiace od skončenia prac. pomeru, do ktorého stále spadám. Už pred viac ako 2 mesiacmi som požiadala o čiastočné plnenie z tohto pripoistenia cez fin. sprostredkovateľa (predložila som kopiu PNky+nejaké doklady z vyšetrení), avšak začiatkom tohto mesiaca mi poslali vyrozumenie z poisťovne, že je nutné doložiť ešte viac a to kópiu zdravotnej karty od 16.4., potvrdenie zo sociálky, že mi vznikol nárok na PN a podobne... Všetky tieto doklady som im predložila obratom, zasa si vymysleli, že kopie zo zdr. karty nie sú pre nich dostatočne čitateľné, tak som to musela riešiť znova a vypisovať ešte aj čestné prehlásenie, že "lepšie" to naskenovať nepôjde (!), potom pani ktorá to riešila v poisťovni išla na 3 týždne na dovolenku a dnes nám oznámila (po dovolenke!), že v zmluve som mala 3 mesačnú lehotu, počas ktorej mi nevznikne nárok na plnenie (teda, na poistenie mám nárok až od 20.4. a nie skôr) a preto mi dnes žiadosť o vyplatenie pripoistenia zamietli.
Lenže to ako klient nemôžem akceptovať, nakoľko, keď vedeli o tejto "3 mesačnej" lehote, mali mi to zamietnut ihned, a nie az po 3 mesiacoch co som PN a poctivo si poistku platim, pretože ma uistovali oni ako aj fin. sprostredkovatel, ze plnenie mi vzniklo!!! Čakala som dodnes iba na peniaze, a nemám ani halier od nich doteraz.
Povazujem to za zavádzanie, nakolko mi to mali zamietnut okamžite po predložení papiera o PN (kde je dátum 16..) a nie si pytat dalsie podklady k mojej PNke, na ktorej je jasne vidiet, kedy mi vznikla. A podotýkam, že sa jedná o ciastku 1.380 eur ! Za pravdu mi dala aj moja finančná sprostredkovateľka, že pochybili a v podstate som v práve ja ako klient.

Ako postupovať v tejto veci? Dať to na súd? Prosím Vás o radu. Ďakujem.
Katy a R
28.07.15,14:33
V prvom rade si si mala dobre prečítať podmienky poistenia a zmluvné dojednania. (už sa nepíšu malými písmenkami, ale veľkými) . Tam tá čakacia lehota bude - resp nebude ? - záleží aký máš produkt. dočítaš sa tam aj, ako treba postupovať ... (sťažnosti námietky a pod ... či ťa pravdivo informovali, či je o tom zápis .... )
Ak ale tam tá čakacia lehota je ... plnenie nebude .
byverine
28.07.15,15:39
Ok, beriem, že ak to tam je, na plnenie nevznikol nárok (zmluvu má finančný sprostredkovateľ a nie ja, takže som si to nemala kde vyčítať).
Avšak tým pádom ale nevznikol už tým dňom 2.7., kedy si vyžiadali doplniť doklady ako: opäť kópiu zdravotnej karty, kópiu priznaných nemocenských dávok zo socialky (toto im je načo??? nerozumiem, veď to s nimi nič nemá), potvrdenie od zamestnávateľa, že som v prac. pomere a ukončenie PN, že až po tomto predložení týchto vecí môžu pokračovať v šetrení (???)
Ved na PN bol jasne dátum začiatku PN, žiadosť o čiastočné plnie zo ňa 26.6., takže to mali teda okamžite uzavrieť, ze nárok nevzniká...nie?? Prieťahy, aby človek platil splátky, a za druhé nezmyselné podklady, minimálne tá sociálka a ukončenie PN (žiadala som ich o čiastočné a nie celkové plnenie, keďže PN stále trvá).
ivka70
28.07.15,15:56
V poistovni najskor niekto kompletuje podklady a az potom likvidator odsuhlasuje plnenie poistnej udalosti.
Poistovna teda chybu neurobila ani ta nezavadzala. Likvidator zamietol plnenie kvoli terminu.
Ak chces nejake plnenie z poistky, musis v prvom tade poznat poistna podmienky.
Takeho financneho agenta, co ti ani zmluvu neda, posli do ... Teplych krajin. Ten na tebe len zarobil, ale nic viac. Poistovna je v tomto pripade nevinna.
Katy a R
28.07.15,16:01
treba si presne zistiť, ako to je (však sú rozne produkty) ... a poisťovňa si musí vyžiadať potrebné dokumenty.
Argument - že nemáš zmluvu - tak to hádam ani nemyslíš vážne ... ?
byverine
28.07.15,17:36
Ja sa nehádam, ze mam nárok na poistné. To už viem, že nebola splnená podmienka.
A ten list mi písali práve dve likvidátorky a nie nejaká referentka! Takže poistnú udalosť mali ukončiť ako neopodstatnenú a nie vymáhať nezmyselnosti typu kópie zo sociálky či ukončenie Pnky, ked som všetky doklady a vyšetrenia zaslala hneď na prvýkrát.
O toto mi ide, že robili prieťahy a medzi tým som zaplatila uz ďalšie 2 splátky z aj tak chabého nemocenského, a zmluvu som mohla radšej po ich zamietnutí vypovedať...
byverine
28.07.15,17:38
Z inej poisťovne mam uz peniaze a nepotrebovali ziadne doklady dodatočne, poslala som im to iste co tejto. Samozrejme tam som mala nárok, lebo ju mam uz dlho, ale nevymýšľali si žiadne doposlanie papierov zo sociálky ci od zamestnávateľa .....
ivka70
28.07.15,18:09
Poistna zmluva sa neda vypovedat len tak kedy si zmyslis. To si tiez prever u svojho uzasneho financneho agenta.
Poistna zmluva sa da vypovedat 6 tyzdnov pred koncom poistneho obdobia, co u teba bude januar 2016.
ivka70
28.07.15,18:14
Podmienky dodania podkladov si urcuje poistovna, nemusia ich mat vsetky poistovne rovnake.