qwertz77
30.05.06,09:47
Ahojte,
chcem sa opytat, nakolko som odpoved na strankach porady nenasiel, na takuto situaciu ohladom vstupu do II. piliera resp. dobrovolneho platenia do SP.
Po skole som pracoval klasicky v SR, potom som odisiel do zahranicia a momentalne tam pracujem uz 4 roky. Moje otazky zneju:
1. Ked chcem byt prihlaseny do II. piliera, musim sa prihlasit do kedy?
2. Ked chcem byt prihlaseny do II. piliera, musim byt dobrovolnym platcom do SP?
Dakujem za cenne rady.
jankasm
30.05.06,08:35
Ahojte,
chcem sa opytat, nakolko som odpoved na strankach porady nenasiel, na takuto situaciu ohladom vstupu do II. piliera resp. dobrovolneho platenia do SP.
Po skole som pracoval klasicky v SR, potom som odisiel do zahranicia a momentalne tam pracujem uz 4 roky. Moje otazky zneju:
1. Ked chcem byt prihlaseny do II. piliera, musim sa prihlasit do kedy?
2. Ked chcem byt prihlaseny do II. piliera, musim byt dobrovolnym platcom do SP?
Dakujem za cenne rady.

Myslím, že prihlásiť do II. piliera sa dá len vtedy, keď si platíš poistné (ak nie si zamestnaný tak dobrovoľné). Prihlás sa ako dobrovoľný platca napr. na 1 mesiac, možno stačí aj kratšie, a počas tej doby musíš vstúpiť do II. piliera. Potom sa môžeš zase odhlásiť kým sa napr. nezamestnáš znova na Slovensku. Prihlásiť sa musíš do 30.06.2006