Daduľa
30.05.06,09:56
Na základ e zmluvy o dielo , nam fakturovali dodávku technologie ČOV na autoumyvárku.
ČOV-čistička odp.vôd.- snasledovnými položkami:
- ČOV Rebeka 02
- zásobník rec.vody
- vysokotlakové čerpadlo
- otočné rameno
- mincový automat
- ovládanie minc.automatu
- vysokotlakové rozvody
- odkladacie púzdro pištole
- stendový vysávač
- vyklepávač kobercov
- zásobník vody

Poradte prosím, ako zaradiť tento súbor hnut.vecí, podľa hlavného funkčného celku t.j. ČOV??, a to do 3 odpisovej skupiny??
Alebo zadeliť odpisy zvlášť ČOV, zvlášť Stendový vysávač atd!!
Prosím poradte!
Daduľa
30.05.06,08:17
Prosím, nikto nemá skúsenosti?
BOBY
31.05.06,11:58
Na základ e zmluvy o dielo , nam fakturovali dodávku technologie ČOV na autoumyvárku.
ČOV-čistička odp.vôd.- snasledovnými položkami:
- ČOV Rebeka 02
- zásobník rec.vody
- vysokotlakové čerpadlo
- otočné rameno
- mincový automat
- ovládanie minc.automatu
- vysokotlakové rozvody
- odkladacie púzdro pištole
- stendový vysávač
- vyklepávač kobercov
- zásobník vody

Poradte prosím, ako zaradiť tento súbor hnut.vecí, podľa hlavného funkčného celku t.j. ČOV??, a to do 3 odpisovej skupiny??
Alebo zadeliť odpisy zvlášť ČOV, zvlášť Stendový vysávač atd!!
Prosím poradte!
Ja by som to zaradila každé samostatne. Zatriediť do DM to, čo je nad 30.000,- a odpisovať a ostatné do krátkodobého priamo do nákladov a viesť evidenčne .Čo ak sa rozhodnete predať niečo z toho? Ako to potom zúčtuješ? Alebo je to funkčné iba v celkovom spojení? Vychádzaj z toho.
Danila
31.05.06,17:11
V tomto prípade treba stanoviť hlavnú vec dodávky a posúdiť, ktoré zložky dodávky sa budú trvale užívať s hlavnou vecou. V tom prípade budú príslušenstvom dlhodobého hmotného majetku, s hlavnou vecou budú tvoriť jeden majetkový celok, budú súčasťou jeho ocenenia a evidencie. V prípade, že niektoré veci nebudú považované za príslušenstvo, pôjde o samostatné hnuteľné veci. V prípade súboru hnuteľných vecí zaraďujete do odpisovej skupiny podľa hlavnej veci, zabezpečíte preukázateľné hodnotové údaje jednotlivých zaradených vecí do súboru. / Počas doby používania viesť všetky údaje o zmenách - prírastky, úbytky a pod./
ondrejvla
31.05.06,17:38
Ja by som to zaradila do 2.odpisovej skupiny ako ostatné stroje, prístroje, napr. aj takto :
2 54 34.30.20 Ostatné samostatné
predmety pre motorové
vozidlá