Petra2828
28.07.15,18:45
Zdravím vás

Nakoniec som dostala od .... ten papier ktorý ste mi poradili a tak by som sa chcela teraz opýtať ked ten papier mám podpísaný tak som si stiahla vzor na vyplnenie žaloby no na konci tlačiva mám problém že do tlačiva mám dopísať tieto veci :
r o z s u d o k

Žalovaný je povinný zaplatiť žalobcovi v lehote do 3 dní od právoplatnosti rozhodnutia sumu vo výške .........................,- € spolu s ročným úrokom z omeškania vo výške ..*... % zo sumy ................,- € od ..........**.............. do zaplatenia a trovy súdneho konania spočívajúce v zaplatenom súdnom poplatku.
A tu neviem ako ďalej sumu ktorú mi dlží to viem ale v tej časti o úroku neviem čo tam dopísať nakoľko toto bola bez úročná pôžička a od a do to neviem že či myslia od vtedy čo mi dlží až do teraz skrátka priznám sa že potrebujem radu od ľudí ktorý maju skúsenosti s rohodcovskym sudom a že ktorý by mi v tomto poradili že potom ako to bude prebiehať a že keď mám dôkazy o plus podpísane UD tak je šanca že môžem uspieť ? Ospravedlňujem sa pre niekoho je toto jednoduché vyplniť ale ja som to ešte toto nerobila a tak to chcem vyplniť poriadne aby to bolo v poriadku

Za vaše rady vám veľmi pekne ďakujem s pozdravom
misoft
28.07.15,19:38
Ty nepotrebuješ úroky z pôžičky - píšeš bezúročná, ale úroky z omeškania po dobe splatnosti tejto pôžičky. Takže si musíš vypočítať podľa NBS tie úroky od.... do.... - brať ohľad aj na to, že sa čas od času menili... Spočítať, zapísať, vymáhať...
Consultix
28.07.15,20:23
Okrem samotnej istiny (teda pozicanej sumy) mas zakonny narok na prislusentvo pohladavky, ktore Obciansky zakonnik definuje nasledovne:

§ 121 ods. (3)
Príslušenstvom pohľadávky sú úroky, úroky z omeškania, poplatok z omeškania a náklady spojené s jej uplatnením.
Ako pise misoft, (zmluvne) uroky sa Ta v tomto pripade netykaju, lebo neboli dojednane, resp. boli dojednane nulove.
Podstatny je urok z omeskania, na ktory mas zakonny narok.

§ 517 Omeškanie dlžníka
(2) Ak ide o omeškanie s plnením peňažného dlhu, má veriteľ právo požadovať od dlžníka popri plnení úroky z omeškania, ak nie je podľa tohto zákona povinný platiť poplatok z omeškania; výšku úrokov z omeškania a poplatku z omeškania ustanovuje vykonávací predpis.
Pre výšku úrokov je rozhodujúce, kedy zavazkovy vztah vznikol (pred/po 1.2.2013) a kedy sa dostal dlznik do omeskania.
Petra2828
29.07.15,05:30
Super velmi vám pekne dakujem za rady takto od začiatku to bolo od 6.07.2014 neplatil vobec nič až do teraz takze od toho dna si treba vipocitat uroky z omeškania ?
Consultix
29.07.15,05:49
Uroky treba pocitat od toho dna, ked Vam mal pozicku splatit, alebo zaplatit prvu splatku. Podla toho sa pocita urocenie na celu istinu, alebo na jednotlive splatky samostatne. Treba vyspecifikovat:
- kedy bola pozicka poskytnuta
- kedy mal zaplatit, resp. kolko mal zaplatit
Podla toho je mozne urcit sadzbu uroku za omeskanie. Nieje mi zo zadania jednoznacne, ci 6.7.2014 je datum poskytnutia prostriedkov, splatnost prvej splatky, alebo splatnost celej pozicky... Ako znela dohoda? Aj ked teda len ustna...
Petra2828
29.07.15,06:03
Dohoda znela tak že 10.7.2014 mi to mal cele viplatit potom dlho nič nereagoval na výzvy a tak som to nechal tak potom opäť a skratka všetko som to spočitala a teda mal mi to vrátit 2.07.2015 ale vikrucal sa a tak som mu dal ultimat do 8 .8 ak neviem aky urok mu tamdat aby to bolo zakonom dovolene ?
Petra2828
31.07.15,11:02
Zdravim dam sem jednu prelu čo mi napisal ten čo ho neteba menovať :D som mu naoisala nech mi a pokoj atd a on na to toto :D


Ja ta kontaktovat musim, pretoze to, co si napisla nema ani hlavu ani patu - cize ja ked ti dam v stredu 1500 eur, tak ej to malo, lebo to neriesi tvoje problemy ale tyhc 300 eur tvoje problemy riesi? presne to si napisal - ja som ti nepovedal, ze ti vybavim pozickomat, aj som ti povedal, ze ti dma 1500 eur a poplat si, co chces a co potrebujes najviac, ale ocividne je pre teba lepsie dat kazdmeu po 100 eur ako kazdmeu po 500 eur, zaujimava logika. Druha vec, ja ked si vsteko poplatim tak za par dni si mozem brat pozicku a doplatit ti vsteko, vratane urokov, teda nielen to, co si mi ty poslal ale aj naklady, ktore s tym mas amal by si to v suchu, lenze pre teba je ais lepsie splacat to desat rokov a teraz vyplatit tych 300 eur po stovke. To, ze ta nemam kontaktovat je ciste zbabelstvo, nci ine, lebo aj desatinovy chlap dvihne telefon a riesi to osobne a nie takto mailom ako ty a navyse s vyhrazkou, ze ak s ati ozvem, tak neviem co. SDa bojis citat pravdu? Si naozaj tak posraty a tak zbabely, ze ti nemam odpisat? To nemyslis vazne. Ja ti ponukam vyplatenie vstekych dlhov v priebehu mesiaca ale pre teba je ocividne lepsie splacat ich roky a dat teraz 300 eur. Zasnem nad tvojou logikou, pretoze nielenze pochovavas mna ale pochovavas aj seba. Ty si vobec uveodmujes, ze zo svojho dochodku ledva pokryjes uroky? Nieto este dlh. Asi nie. Sa zamylsi a zmen svoje rozhodnutie, pretoze to,c os i napisla je subor blbosti, ktore nemaju ani hlavu ani patu.

A etse par veci - exekutor ti nemoze siahnut na dochodok - zo zakona. Hlavne ja nechapem - stale a opat s apytam - 300 eur je dost,a by si nemal problemy a 1500 malo? Ty nemusis dat celyhc 1500 pozickomatu, vsak si to rozdel. A hlavne kurnik - do mesiaca mas vsetko, tak s azamysli - pr etoto enard vypisujem a radsje volam, lebo svteko sa desatkrat lepsie vysvetli cze telefon ako pisomne. Ale ak 300 je viac ako 1500 a avsetko do mesiaca, tak naozaj aj tebe zelam statsny zivot - tak o desat rokov ked si to doplatis a mne tiez - tak o desta rokov, ked poplatim svoje dlhy, lebo 300 je viac ako 1500.



Som ti chcel povedat, aby si skusil poziadta o povolene precerpanie vo fiobanke, da sa to online cez stary internetbanking. Nemusis nikam chodit


no nieje vynaliezavý :D take určite čaka že mu pošlem niečo ale sa preratal chlapec :D chcem len vedieť vač čisto nezaujaty postoj asi by ste tomu neverili že ?