Taci14
28.07.15,19:41
dobry den, mam 22 rokov a pred mesiacom som prisla k obvodacke s primitivnou bolestou v pravom podbrusku. Chodila som uz zhrbena a bolest zacinala byt aj v pokoji neznesitelna. Po tyzdni roznych lekarskych vysetreni, lebo nevedeli co to moze byt, ma poslali na chirurgiu s akutnou apendicitidou hoci som nemala zvysenu teplotu, nezvracala som a zapalove hodnoty mi zacali stupat az po tyzdni. Nasledovala operacia, pri ktorej primar vobec necakal nalez, aky nasiel: isiel operovat slepe crevo, ktore bolo cele zahnisane kvapkalo mi do celej brusnej dutiny nevedel ho ani odlisit od zhrubnuteho a napuchnuteho hrubeho creva. Vybral ho vycistil a isiel ma sit ked tu zrazu pod slepym crevom nasiel dalsi nalez prasknuty meckelov divertikel tenkeho creva tiez zahnisany. Ten kedze vsak hnisal, z histologie tyzden po operacii prisli vysledky s diagnozou ze mam z toho infikovanu brusnu dutinu a dostala som aktinomykozu apendixu, ktoru si teraz momentalne liecim silnymi atb a este polrok budem.z nemocnice ma pustili po troch tyzdnoch s tym ze krv mam ako zdravy clovek a subjektivne som udavala ze sa citim fajn kazdym ranom sa mi po operacii vstavalo lahsie a dopriala som si kazdy den mensiu prechadzku aby creva boli v pohybe. Uz tyzden som doma a druhy den pocitujem palivu bolest v oblasti rany az ku panve aj v pokoji. Je pravda ze v tom mieste mi kontrolny usg ukazal nejaku sestcentimetrovu bublinu naplnenu niecim, co nevedia identifikovat, preto mi brali krv ale ta bola v poriadku, usg naslo aj pseudotumor v hrubom creve po tej infekcii a drzim dietu kvoli tomu. Dnes mi na kontrole povedal ze tie bolesti a aj stvrdnute brucho na tom mieste moze byt ta napuchnuta cast hrubeho creva ktora sa bude dlho hojit vzhladom na komplikovany nalez. Ale ja sa bojim ze tam mam na brusnej stene absces alebo nieco co bude vyzadovat dalsiu operaciu a mna to desi. Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok ale su to uz mesacne tahanice a vlastne ziadne zlepsenie a neviem preco. Napada vas nieco povzbudive alebo konkretne nazory? Lebo doktori sa ku mne spravaju tak lahkovazne mam pocit. Dakujem
buchač
28.07.15,19:14
Napada vas nieco povzbudive alebo konkretne nazory? Lebo doktori sa ku mne spravaju tak lahkovazne mam pocit.
...
nieco co bude vyzadovat dalsiu operaciu a mna to desi.
Za seba (a to zdôrazňujem) poviem asi takto... a čítaj význam mojich slov poriadne.

Názory si nechám pre seba.
Povzbudzovanie hľadaj u blízkych, na nete to bude len netové, pokiaľ nepoznáš niekoho osobne.

Ten pocit veľmi nerieš, ide o subjektívny pohľad pacienta, ktorý by už bol najradšej v poriadku. Z viet mierne usudzujem, že starostlivosť je v poriadku.
Každá rana, každý zásah do organizmu si vyžaduje svoj proces ozdravenia.

Desí ??? Si mladá...vydesená budeš ešte nie raz (nemyslím operáciu) a možno aj viac....;)
Ale čo v prípade, že bude operácia nutná ? Snáď kvôli desu nepôjdeš-odmietneš ? Nuž neverím...zatneš zuby a hajde na sál pod sklapel. :)


Poznámka :
Ver mi ako pacientovi, ktorý prekonal rakovinu hrubého čreva...presnejšie 2 operácie a medzi nimi chemo. :rolleyes:
betty112
29.07.15,18:13
Neblbni, ak treba operaciu, tak nevymyslaj. Komplikacie nech ta desia, su horsie nez operacia. Podla toho co pises, operaciu potrebovat budes. Nie je mi jasne, preco ti po USG nerobili CT, dozaduj sa. ATB uzivaj, ale nezvladnu vsetko. Chod na chirurgiu. Uz ten zapaleny divertikel ta mohol zniest zo sveta.