vanda969
28.07.15,22:55
Do ktorej klasifikácie produkcie by ste zaradili obilný kombajn? Rozum mi káže 28.3 - stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo, odpisová skupina 1, nič lepšie som nenašla. Ale ako prezerám staré papiere, naša predchádzajúca účtovníčka odpisovala kombajny 6 rokov, čiže odpisová skupina 2 a to mi teda nesedí. Minulý rok naň bol uplatnený leasingový odpis - doba odpisovania 5 rokov (päťročný leasing), po novom ho budem teda odpisovať už len 3 roky? Ďakujem!!!
Consultix
03.08.15,08:44
Zaradenie do 1. odpisovej skupiny by malo byt spravne, nakolko KP v casti 28.3 specifikuje predmety o.i. nasledovne:



Kód:

28.30.51


Oficiálny názov:
Žacie stroje (vrátane žacích líšt na pripevnenie na traktory) i. n.
Consultix
03.08.15,08:46
Pytas sa na to, ako budes pokracovat v odpisovani uz zaradeneho majetku, alebo ako zaradit novy majetok?
Ak je to uz zaradeny majetok, tak kedy bol podpisany leasing?
vanda969
03.08.15,09:49
Pýtam sa, ako budem pokračovať v odpisovaní zaradeného majetku. Doteraz som odpisovú skupinu neriešila, keďže bol stroj kúpený na leasing, čiže sme uplatňovali päťročný leasingový odpis. Ale tým, že sa zrušilo leasingové odpisovanie majetku, musím riešiť, ako ďalej zmluva bola podpísaná v máji 2014, čiže som v roku 2014 uplatnila odpis podľa pomernej časti päťročného leasingu, a teraz som váhala, či budem odpisovať už iba 3 roky (+ zvyšok) alebo 5 rokov (+ zvyšok)
PBEA
13.11.15,08:26
Odpisová skupina 1, položka 1-21, KP 28.3 stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo, pracujem v poľnohospodárstve, tak sa s tým pravidelne stretávam