tanusik
29.07.15,11:16
Pozdravujem,
aký kurz mám použiť, keď vyberiem eura z pokladne napr. 28.7.2015 a následne vložím v ten istý deň do valutovej pokladne aby som mohla uhradiť fakt. (nakoľko konateľ uhradil zahraničnú došlú fakt. v cudzej mene, ale bohvie za aký kurz a kde predtým splašil HUF) ..??? bude to kurz ECB z 27.7.2015 ako s i to myslím, alebo kurz toho dňa 28.07.2015...
Ďakujem.
Consultix
29.07.15,11:31
Ako chces uctovat o HUF, ked nepoznas ich povod?
Dnes by si už o tom nemala učtovať ani ako o pôžičke v hotovosti, nakolľko finančna vypomoc a podobne plnenia by mali byť od konateľa/spoločnika bezhotovostné. Inak v tom pripade by si mohla účtovať kurzom ECB.
Spytaj sa konatela, ci mas o HUF uctovat ako o prebytku pri inventarizacii a zauctovat to voci vynosom. Potom si asi rozmysli, ci bude chodit do zmenarne a odkladat si dokumenty.
BrigitaTakáčová
29.07.15,11:46
Po správnosti by si mala zobrať eurá a ísť do zmenárni, aby si mala o HUF doklad. Alebo uhradiť faktúru v eurách.
tanusik
29.07.15,12:22
O.k. ...uhradím faktúru v eurách z tuzemskej pokladne kurzom ECB v deň predchádzujúci??? Keď on mi nikdy nepovie kurz a akým spôsobom to uhradí, či im dá eurá, či HUF a ja potom tápam.
tanusik
29.07.15,12:32
Chápete...dá mi fakt. vystavenú v HUF, na kt. je napísané že zaplatené, nikde nevidím ani len perom poznačený nijaký kurz ..nič, viem, či im vyplatil vo HUF alebo im dal eura..??? nič, čoho by som sa mohla chytiť. Nasekať vklady od konateľa tiež už teda nechcem....