nadica
30.05.06,11:12
Potrebovala by som poradiť ohľadne združenia FO, podavani danovych priznani a vsetko ohladne nakladov a vynosov. Konkretne sa jedna o FO, ktora ma zivnost, vsetky naklady a vynosy aj najomne hradi. Druha osoba nie je SZCO, ale ma v prenajme priestory, kde 1. SZCO podnika.
1. Konkretna otazka: Mozu si zalozit zdruzenie SZCO a osoba s pozastavenou zivnostou?
2. Kde je potrebne ohlasit zdruzenie ak by to bolo v tomto pripade mozne?
3. Jednoduche uctovnictvo si vedu osobitne alebo spolocne?
Zoltán Kovács
30.05.06,09:27
Potrebovala by som poradiť ohľadne združenia FO, podavani danovych priznani a vsetko ohladne nakladov a vynosov. Konkretne sa jedna o FO, ktora ma zivnost, vsetky naklady a vynosy aj najomne hradi. Druha osoba nie je SZCO, ale ma v prenajme priestory, kde 1. SZCO podnika.
1. Konkretna otazka: Mozu si zalozit zdruzenie SZCO a osoba s pozastavenou zivnostou?
2. Kde je potrebne ohlasit zdruzenie ak by to bolo v tomto pripade mozne?
3. Jednoduche uctovnictvo si vedu osobitne alebo spolocne?

Add 1. Nie, osoba, ktorá má pozastavenú živnosť nemôže vykonávať žiadnú zárobkovú činnosť ako SZČO.

Add 2. Daňový úrad, s tým, že treba určiť osobu, ktorá bude viesť JÚ, podávať DPH (ak je platiteľom). Ak je platiteľom jeden z členov združenia, tak aj ten druhý sa musí registrovať.

Add 3. JÚ bude viesť za združenie osoba, ktorá bola na to určená a nahlásená na DÚ. Ak majú aktivity aj okrem združenia, tak si budú viesť ešte aj svoje účto samostatne.
Johanka
30.05.06,14:25
Daj si vo vyhľadávaní heslo združenie ;) .
nadica
31.05.06,13:19
Ďakujem za odpoved, velmi mi pomohla a vyriesila moj problem...
Pekny deň !