faklmen
29.07.15,16:17
Potrebujem, aby som na PC monitore videl pri foteni to co je na LCD fotaku. Fotim vacsinou mensie veci (makro) v interieri a pri praci by bolo super keby som videl priamo to co fotim na monitore. Vedel by som hned posudit vysledok, vymazat fotku a urobit novu. Teraz urobim zopar fotiek a musim ich preniest cez kartu alebo kabel do PC a pozriet vysledok. Je to zdlhavy proces a toto by mi urychlilo pracu.
Neviem ci je to funkcia fotaku alebo je to mozne s kazdym.
Ja mam Panasonic FZ200, ma USB aj HDMI. Ked pripojim fotak cez USB tak sa da sa do rezimu suboroveho prenosu fotiek. HDMI som zatial neskusal.
Ale zrejme na to bude treba aj nejaky software, ktory to umoznuje.
Dakujem za rady.
Nandrolon
29.07.15,14:29
Hdmi bude mozno iba na prehravanie fotiek. Ten fotak nemam, ale asi to nebude mozne. Fotaky, ktore podporuju live nahlad sa tym chvalia az do neba v kazdom popise...
misoft
29.07.15,15:09
Nedá sa! Foťák dokáže do PC poslať (resp. PC prijať) len súbory, ktoré sú v ňom uložené na pamäťovom úložisku už v digitálnej forme (obrázok *.jpg, video *.mov) - foťák nemá priamy výstup z CCD na HDMI/USB. Obraz zosnímaný CCD sa musí spracovať vo foťáku do digitálnej formy a uložiť.
faklmen
29.07.15,15:14
A ktore fotaky to dokazu, ako sa vola ta funkcia.
misoft
29.07.15,15:19
Stream, alebo Live Stream. Takže hľadaj s takouto funkciou. Ale foťáky málokedy toto majú - skôr kamery....
Nandrolon
29.07.15,17:56
Live stream
Olympus om d, sony nex r 5...
brodozz
29.07.15,19:31
Pred rokmi som skusal doma funkcie D40 z instalovanym soft.ktory bol na CD,a viem ze som na notasi videl co bolo v hladaciku na D40 a mohol som to tlacitkom na displeji NB aj odfotit,bohuzial nikdy som to prakt.neviuzil takze neviem ci sa dala fotka zvecsovat a mazat,podla mna na zrkadlovkach visej triedy je to mozne.
faklmen
29.07.15,19:47
ano, nieco take by to chcelo
misoft
29.07.15,20:11
Musím ťa sklamať - nemá takúto funkciu.... prečítaj si celý popis poriadne http://www.photographyblog.com/reviews/sony_nex_5r_review/
Kabaka123
31.07.15,19:13