hlas ludu
29.07.15,16:01
Syn nezostal na stopku v jednom meste. O tom že jetam stopka ktorá sa nedá dostatočne vidieť vedia iba obyvatelia dotyčného mesta. Preto tam úspešne poluju policajti. Samozrejme ze tam boli a kontrolami doklady, keď boli v poriadku dali fúkať, keď bolo v poriadku povedali že je nadrogovany ked nevidel stopku a že pôjde na odbery.Syn bol z toho riadne v strese s drogou sa v živote nestretol a oni si to užívali s obrovským smiechom a korenili to vulgarizmy. Mal aj svedka. Dakujem
misoft
29.07.15,14:05
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
Ako brániť, v čom brániť, prečo brániť?
Nie sme veštci, nevieme čítať tvoje myšlienky.
Študuj:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
>
Zadávanie otázok:
Názov otázky píšem tak aby čo najviac vystihoval podstatu otázky bez potreby čítania podrobností k otázke.
V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.<
buchač
29.07.15,14:10
Hlasom ľudu...;) :D
misoft
29.07.15,14:31
A) Nezastavenie na STOP - vážny dopravný priestupok. Ak bola značka nezreteľná - mal odmietnuť platiť a vyfotiť si dotyčnú značku - riešenie v poriadkovom konaní - dôkaz fotka.
B) Mal možnosť si celý postup policajtov nahrávať (obrazovo, zvukovo) - musia to strpieť (dokonca im to ani nemusíš oznamovať) - podať podnet Inšpekcii MV i s nahrávkou.
C) Odber sa vykonáva len vtedy ak sa odmietne fúkať, pokiaľ sa odmietne i odber - je to automaticky vyhodnotené, ako keby bol pod vplyvom omamných a psychotropných látok. Ak neodmietol fúkať - nebol dôvod na odber. Totosa už považuje za zneužitie právomoci verejným činiteľom a sú za to riadne pálky - i vyzlečenie z uniformy.
Teda - pokiaľ by mal akýkoľvek dôkaz (i svedok je dôkaz) - obrátiť sa na tú Inšpekciu... (i keď Mr. Heroín tvrdí, že je nelegálna a polišov na slobodu pustí - ako to už urobil).
Pozor na to so svedkom - musí byť presvedčivý a nesmie sa nechať zmanipulovať. Inak je to potom tvrdenie dvoch policajtov proti jednému mladíkovi.... a tam vždy oni vyhrávajú...
buchač
29.07.15,14:35
...aj Ty si už na práškoch ?????
avalik
29.07.15,14:36
No a ako to skoncilo? Bol na odbery? Dostal pokutu? Zaplatil na mieste?
misoft
29.07.15,14:39
Juraj - včera (či predvčerom?) ukazovali, aké sú nástrahy na cestách so značkami - STOPka zakrytá stromom, cudzinec ani o nej nemusí vedieť a policajti tam pekne čakali - záznamy boli zverejnené... Takže si nenavrávajme... sú i kuwy policajti, ktorí na tom ryžujú a "plnia plán".... i keď by mali upozorniť správcu komunikácie na chyby v dopravnom značení - neurobia to - prišli by o kšeft....
A o správaní? Nuž sú slušní i nevymáchaní - sopliaci v uniforme, frajeri, ktorí okúsili moc.... tiež si nenavrávajme, ako to chodí....
pavol54
29.07.15,14:50
Proti šikane sa nedá brániť, len sa na ňu môžeš po skončení sťažovať ak si dosť silný v dôkazovej situácii, v priebehu šikany len ju pokorne strpieť, lebo protestom len vytáčaš šikanistu, nech by to bol ktokoľvek
buchač
29.07.15,15:05
...sopliaci v uniforme, frajeri, ktorí okúsili moc.... tiež si nenavrávajme, ako to chodí....
==============================
Nenavrájme si, ako to chodí......AJ jedna a AJ druhá strana (sopliaci v uniforme a sopliaci za volantom) si nemá čo vyčítať...;)
---------------------------------------------
....a ktož vie, ako to bolo vôbec.
hlas ludu
29.07.15,15:14
Či si náhodou není ty ten penis v zelenom
hlas ludu
29.07.15,15:16
Keď tu radi takýto p neoplatí sa tu ani pýtať, že ťa už dávno nezrusili na tejto porade
buchač
29.07.15,15:17
By bol ten Tvoj mladý iný penis, ak by niekoho dal dole...
To by si inde a inak plakal...a napráškovaný mladý tiež...takých hrdinov je na cestách plno...kuwa a potom na súde plačú.

Radšej nerieš, ak si nepochopil.
hlas ludu
29.07.15,15:33
Ja nie som ten typ. Ak nepochopím na inšpekcii dám to médiám, nemám s tým problém.
Peggynka
29.07.15,15:37
Tu je zahrnuté všetko: http://www.autorubik.sk/clanky/zastavil-ma-policajt-tipy-ako-sa-branit
A pokiaľ sa jedná o zakrytú dopravnú značku,je dobré to odfotiť a má dôkaz.
buchač
29.07.15,15:39
hlas ludu (Dnes 18:33) Ja nie som ten typ. Ak nepochopím na inšpekcii dám to médiám, nemám s tým problém.
=========================
Ej veru, veru...NECHÁPEŠ veru. A ani na inšpekcii NEPOCHOPÍŠ...;)

To si veru správne napísal... :rolleyes:
--------------------------------------
Najlepšie je to dať Tv GRC...budú mať tému na 3 dni....:D :D :D
hlas ludu
29.07.15,15:54
Veľmi pekne ďakujem.
marjankaj
29.07.15,15:59
Čo odfotiť. To zametú pod koberec. Treba tam poslať televíziu. Veď ich tu máme dosť. A v uhorkovej sezóne takéto niečo je pre nich sólokapor.
Peggynka
29.07.15,16:17
Dnes som akurát niekde videla takú haváriu,že auto nedalo na STOPke prednosť motorke.Značka zakrytá konárom a policajná hovorkyňa...značka je osadená podľa zákona :eek:
hlas ludu
29.07.15,16:18
Asi tam robíš, ty si grc
marjankaj
29.07.15,16:31
Policajná hovorkyňa hovorí iba čo jej povie nadriadený.
Rozhoduje, čo na to povie sudca. Teda myslím naozaj nezávislý sudca.
Keď môžu odsúdiť školníka, čo "zanedbal" starostlivosť o stromy v areáli školy a v zime jeden strom pod náporom snehu zabil školáka, tak aj teraz by mali zabásnuť správcu komunikácií.
Viď Karlova Ves Bratislava tento rok.
sito
29.07.15,16:35
... podľa zákona ... Značka, áno! Strom, nie!
misoft
29.07.15,16:37
Mal som tú "česť" s takými - kedysi.... ale sklapli, keď som im začal niečo citovať.... a ihneď som žiadal - priestupkové konanie - a moje slová boli "a tam mi to dokážte! Nemáte záznam - nemáte nič...."
Skúšali prachy vyťahať - trt makový dostali....
Nandrolon
29.07.15,16:43
Najucinnejsia obrana je podla mna videokamerka. Pri nej sa policajti spravaju slusnejsie...
marjankaj
29.07.15,16:46
No teraz je asi neskoro inštalovať kamerku.:eek: A toto skôr pôsobí ako naháňanie kšeftíkov obchodníkom s kamerkami.:---
buchač
29.07.15,16:54
Najúčinnejšie je dodržiavanie dopravných predpisov.

Hlas ľudu-hlas boží sa tu rozčuľuje nad šikanovaním...čomu ale nejak neverím...už len slovo šikana je niečo iné, ale to je vedľajšie.

Synátor sa pohyboval v cudzom meste...tak je ? TAK je.
To akože nedával pozor na značky ? Alebo ako mám chápať to jazdenie ?
To v domácom prostredí sa pohybuje po pamäti ? Asi aj hej.
Lebo ja keď idem niekde, kde to nepoznám, tak si zapnem GPS a oči mám na stopkách, aby som STOPku (a iné) nepriehliadol...

Vulgarizmy ???
Tomu už vôbec neverím...a vravte si, čo len chcete.
To by už bol jaký debil ten poliš, že by sa nechal vyhodiť kvôli nejakým expresívam.
--------------------------------------------------

Hlasľudu...odpusti si tie expresíva...ja ich voči Tvojej osobe nepoužívam...ale kľudne môžem, mám na to urobený doktorát.
Nandrolon
29.07.15,17:01
Teraz policajti funguju ako predvolebni vyberaci... Zastavuju aj bezdovodne, co je v niektorych vyspelych krajinach eu nepredstavitelne. A to nehovorim o roznych vyhlasenych akciach...
Osobne kamerku v aute nepouzivam, ale mam taku malicku so slusnym zaznamom, takze hocikedy si ju mozrm pripnut na predne vrecko kosele...
misoft
29.07.15,17:12
Ten strom by mal rásť podľa zákona, aby nezakrýval značku, ktorá je umiestnená podľa zákona. A keď nerastie podľa zákona, tak ho postaviť mimo zákon - zákonne sťať......:D:D:D
marjankaj
29.07.15,17:24
Buchy, môžem ti pár takých značiek odfotiť. Vidieť ich iba ak odhrnieš konáre.
Ale či je to prípad hlasuľudu to posúdiť neviem.
Jedna je aj medializovaná pri budove vlády.
http://www.noviny.sk/c/slovensko/auto-sa-zrazilo-s-motorkarom-vodic-nezastavil-na-neviditelnej-stopke
hlas ludu
29.07.15,17:27
To je teda bohužiaľ, keď takíto ľudia majú u nás doktorát, moc sa s tým nechval lebo je to hanba, tvoje vyjadrovanie je katastrofa, to meno ti pristane buchač, viac nereaguj,nemám s tebou chuť debatovať
marjankaj
29.07.15,17:30
Ale sťatie musí povoliť ministerstvo životného prostredia. A tí než to schvália, tak lístie opadá a značku je vidieť. A tak sťatie nepovolia.:eek:
misoft
29.07.15,19:23
...a tomu sa potom vraví odklad výkonu trestu...:D a keď opäť ozelenie, rieši sa to znova.... a znova.... a znova....
buchač
29.07.15,19:33
He...a Ty si kto, že ideš rozkazovať ?

Keď si taký frajer, tak daj mesto a ulicu, kde je tá neviditeľná stopka.
marjankaj
29.07.15,19:35
To je perpetum ako u vás:
Vypi bo naľato
Nalej bo vypito.:D
dmc
30.07.15,06:38
Je evidentne ze znacku STOP nevidiet.......ALE znacku ktora ukazuje priebeh krizovatky vidiet bezproblemov - takze aj keby ten vodic nezastavil - prednost mal dat v kazdom pripade.
misoft
30.07.15,07:18
Dám však do pozornosti Vyhlášku 9/2009 http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/vyhlaska-ktorou-sa-vykonava-zakon-o-cestnej-premavke/
§8 ods.8:
"(8) Použité zvislé dopravné značky, dopravné zariadenia a vodorovné dopravné značky v cestnej premávke musia byť včas viditeľné z dostatočnej vzdialenosti a počas celej doby použitia musia poskytovať úplný a jednoznačný výklad."

Takže...... hoci je tam doplnková značka, vyznačujúca tvar križovatky, tá hlavná značka - STOP - nie je viditeľná - teda de facto je neplatná. Doplnková značka totiž nepodáva JEDNOZNAČNÝ výklad, aký príkaz tá značka dáva - STOJ, DAJ PREDNOSŤ, alebo DAJ PREDNOSŤ.... a to je rozdiel. V prvom prípade musí vozidlo zastať na hranici križovatky odkiaľ má rozhľad, v druhom prípade to nie je povinné, aby zastal.
Ja by som odporúčal tomu mladému (i keď mohol predvídať), aby to riešil podnetom na Inšpekciu - a uviedol Vyhláška 9/2009 §8 ods.8 - značka bola nezreteľná, zakrytá... a zodpovedný za to je SPRÁVCA komunikácie. A policajti MALI toto tiež riešiť!
lujza.j
30.07.15,07:25
Treba to dat ja inspekciu...vsetkych povyzliekat z "kroju" a dat do base:D:---zavolat telku...toto co sa tu deje..:D:D
marjankaj
30.07.15,07:31
@dmc
Ale to neznamená že v zadávateľovom prípade to tiež muselo byť takto viditeľné. Existujú aj viac zamaskované značky.
lujza.j
30.07.15,07:42
Janko..ale verim,ze sa da niekde napisat...fizli,mesto....ze je tam hustina..ci by bola nejaka rychla naprava netusim.....nech to riesia...nechodim moc u nas cez mesto...ale na prievozkej....smer do mesta....davnejsie...zarastene semafory....konare stromov....potom to osmykali.
u mna pri "robote"osadili stopku....bez sance,aby ju niekto videl......ani neviem naco ju tam dali.....aj tak davas prednost....
misoft
30.07.15,12:39
Mimochodom - toto je stará praktika policajtov!
Na toto som dnes naďabil:
http://auto.sme.sk/c/7938595/znacku-obce-pre-zaclanajuci-strom-nepostrehla-pokutu-dostala.html
(žiaľ, ona zaplatila, tým aj vinu uznala).
V dnešnej dobe, keď skoro každý mobil má digi foťák, kameru, nie je nič jednoduchšie, ako nezaplatiť, čo sa síce rovná odobratiu VP, ale zároveň i priestupkové konanie a tam MUSIA policajti dokázať spáchanie priestupku. No a "hriešnik" sa bude brániť fotom, videom z miesta so skutočným stavom miesta - a už môže operovať i tým, že policajti VEDELI o danom stave, avšak to využili - teda ZNEUŽILI svoju právomoc - ich povinnosťou je totiž i upozrňovať správcu komunikácie na prekážky, ktoré zakrývajú dopravné značenie - viď Vyhláška 9/20009 §8 ods.8 - značky musia byť jednoznačné a VIDITEĽNÉ....
pavol54
30.07.15,13:07
no ja by som zobral blok priložili foto zohnal dobrého právnika, a žiadal od správcu komunikácie náhradu veď sa polícia vyjadrila že on za to zodpovedá tak ako zodpovedá za zničené koleso na výtlku.