Mates711
29.07.15,21:57
kupil som si tepovac a chcem popri mojej praci chodit tepovat kamaratom a znamim sedacky koberce, auta atd. musim si zalozit na to zivnost ? je to potrebne ? dakujem za kazdu radu.



a este otazocka...mozem mat zivnost na to aj popri praci ked som zamestnany na tpp ? budem musiet zvlast platit socialne a zdravotne poistenie ked mi ho plati zamestnavatel
marjankaj
29.07.15,20:16
Ak z toho nebudeš mať zisk, tak živnosť netreba.
sito
29.07.15,20:22
Ak, ozaj dobrým známym? Noo, nemusíš. Ale, život je taká lotéria. Onehda, jedného času, aj matesa ťahali za uši. No, dnes môžu popoťahovať Matesa ... , že podniká, nedovolené. Nahlásiť ho môže aj dobre známy, ktorý je vlastne neznámy.

Sám sa rozhodni. Pán Boh ti pomáhaj ...
Consultix
30.07.15,05:57
K tomu, aby si si nasiel odpoved na svoju otazku, netreba ani listovat v Zivnostenskom zakone. Vid hned na zaciatku:

§ 2 Živnosť
Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
Kedze v Tvojom pripade je splnena kazda z podmienok, tak odpoved je jasna. Samozrejme, ak (ako to pise marjankaj) im nebudes tepovat zadarmo.
Consultix
30.07.15,05:59
Potom moze prist aj ku mne, mam tu zopar kancelarii na tepovanie zadarmo :)
Mates711
30.07.15,06:07
dakujem za odpovede som si to aj myslel...a je pravda dnes zavidi kazdy vsetko, tak radsej si to spravim...a este otazocka...mozem mat zivnost na to a popri praci ked som zamestnany na tpp ? budem musiet zvlast platit socialne a zdravotne poistenie ked mi ho plati zamestnavatel ?
marjankaj
30.07.15,07:00
No keďže asi budeš "prudko" ziskový, tak si budeš platiť aj odvody zo živnosti. Ale zato budeš mať potom vyšší dôchodok.:D Možno.:eek:
Peggynka
30.07.15,07:27
Zvýšia ti ho o 3€/mes.:D:D:D