topper1
30.07.15,11:40
Sme s.r.o., zriadili sme si novú fotovoltaicku elektráreň s výkonom do 10 kW. V oblasti spotrebnej dane a solarnym elektrárňam som sa doteraz vôbec nevenoval. Veci týkajúce sa URSO a OKTE rieši zriaďovateľ FVE. Oblasť spotrebnej dane by som mal doriešiť ja. Zriaďovateľ FVE mi dal informáciu, že by sme sa mali registrovať na colnom úrade a daňové priznanie stačí posielať raz ročne. Čo som doteraz pozeral net, tak sa mi to nezdá a vychádza mi to tak, že by sme to mali posielať mesačne. Elektronicky sme už registrovaný na finančnej správe, máme aj prístupnu oblasť SPD kvôli liehu (reštaurácia), mal by som sa ešte nejako rozširovať elektronickú komunikáciu? Elektronicky mi pôjde poslať žiadosť na registráciu k spotrebnej dani - pozeral som a tlačivo mam prístupne...ale mám vôbec túto povinnosť? Elektrinu ktorú vyrobíme vo FVE aj spotrebujeme a čo nespotrebujeme tak by mal odoberať VSD (distribúcia) alebo VSE (energetika). Ak sa mám registrovať a podávať daň. priznanie, tak údaj o MWh do da)nového priznania budem mať odkiaľ? Je to množstvo vyrobenej elektriny, však? alebo rozdiel medzi vyrobenou a spotrebovanou? Prosím vás o usmernenie v tejto oblasti...
lubko6394
30.07.15,10:47
Však choď za colníkmi. Ja som sa 2 roky dozadu registroval a aj som potom mesačne musel posielať tie nulové hlásenia, ale potom sa čosi zmenilo a už nie je treba a ak bude treba tak sa mi ozvú. Ale ja mám 10 kWp, takže ťažko radiť.