alušik
30.05.06,11:04
Spoločnosť A dostala povolenie na stavbu z MÚ. Spoločnosť B sa však ako dotknutá proti rozhodnutiu odvolala. Spoločnosť A navrhla spoločnosti B finančné vysporiadanie za to, že spoločnosť B podá návrh na späťvzatie odvolania.
Spoločnosť B má vyfakturovať spoločnosti A sumu dohodnutú na základe vzájomnej písomnej dohody. Ide o dodanie služby za protihodnotu a fakturovať sa má s DPH? Podľa mňa áno, len som si tým nie istá.
alušik
30.05.06,09:17
Neviem, môžem to zahrnúť pod prijatie záväzku zdržať sa konania alebo strpieť konanie?
Milan Benka
30.05.06,10:22
§ 9
Dodanie služby

Na začiatok


(1) Dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8, vrátane

a) prevodu práva k nehmotnému majetku vrátane poskytnutia práva k priemyselnému vlastníctvu alebo inému duševnému vlastníctvu,
b) poskytnutia práva užívať hmotný majetok,
c) prijatia záväzku zdržať sa konania alebo strpieť konanie alebo stav,
d) služby dodanej na základe poverenia alebo rozhodnutia vydaného štátnym orgánom alebo na základe zákona.


Podľa zvýraznenej časti máš pravdu, fakturuješ s DPH
alušik
30.05.06,10:23
§ 9
Dodanie služby

Na začiatok


(1) Dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8, vrátane

a) prevodu práva k nehmotnému majetku vrátane poskytnutia práva k priemyselnému vlastníctvu alebo inému duševnému vlastníctvu,
b) poskytnutia práva užívať hmotný majetok,
c) prijatia záväzku zdržať sa konania alebo strpieť konanie alebo stav,
d) služby dodanej na základe poverenia alebo rozhodnutia vydaného štátnym orgánom alebo na základe zákona.


Podľa zvýraznenej časti máš pravdu, fakturuješ s DPH

No ja som to tam zaradila, len či to tam môže byť?
alušik
30.05.06,11:31
Zistila som,že dokážem klásť dobre koplikované otázky. Na daňovom úrade tiež meditujú, či je to vôbec predmetom dph...
ALBO
30.05.06,14:14
Zistila som,že dokážem klásť dobre koplikované otázky. Na daňovom úrade tiež meditujú, či je to vôbec predmetom dph...
Je, riešili sme čosi podobné.
alušik
31.05.06,04:56
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne... ;)