uhlie27
30.07.15,13:27
Zdravím našiel som v chladničke Mozzarellu, dátum spotreby je zajtra, ale je nafúknutá ako balón, teda obal je nafúknutý. Myslíte, že sa ešte dá konzumovať, alebo ju radšej vyhodiť?
Ingrid Ondruskova
30.07.15,11:32
ja by som neriskovala.....
lujza.j
30.07.15,11:33
Da..co by nie....ako to dopadne uz je otazne....
buchač
30.07.15,11:34
Všetky huby sú jedlé...no niektoré iba raz.
uhlie27
30.07.15,11:38
Máte pravdu, nebudem riskovať :)
lujza.j
30.07.15,11:42
Nechapem...za par centov..vahaš?!
uhlie27
30.07.15,11:44
Neváham skôr som bol zvedavý na názory
lujza.j
30.07.15,11:47
Pokial nie je nafuknuta...ja zjem....ale citala som aj..ze syry vo vode..by sa nemali po zaruke....ale tazko povedat ci to nie je ucelove odporucanie....
misoft
30.07.15,12:52
Nuž - milý môj - aby si vedel - Mozzarella je vo vlastnom náleve a obal je ešte okrem toho plnený inertným plynom - preto sa ti zdá, že ne nafúknutá....
Ja bežne Mozzarellu kupujem a jem - už v obchode je akoby "nafúknutá" - hádam si nemyslíš, že všetky v regáloch sú skazené....
Nandrolon
30.07.15,12:57
Vsak ju otvor a pozri a ocuchaj. Cuch a zrak ti este funguje, nie?
Podla zaruky sa neda striktne riadit. Jedol som x jogurtov po zaruke /v chladnicke zapratane/, ktorym vobec nic nebolo, ale zaroven som x jogurtov splachol do zachodu v zaruke kupenych v obchode a otvorenych polhodinu potom. Nejednalo sa pritom o zlavneny tovar. To taky taiko by ihned nabehol do obchodu a Jar88 by zase vypnul trakciu a odral gumy... Ja som ich radsej splachol, i ked obchod je v nasej budove, kde sedim... Nebudem lietat so 40 cent. jogurtom a za mesiac zase...
Ps: misoft, to ma napadlo ako prve, ze kazda mozzarela v naleve je prifuknuta a od kazdej firmy inac, ale ked pisal ako balon, ostal som radsej ticho...
misoft
30.07.15,13:00
Práve preto je Mozzarella v náleve... skaziť sa skazí len vtedy, ak nie je dodržaná min. teplota skladovania a je prístup vzduchu.... a v náleve ten prístup nie je... alebo majú aqualungy?:D:D
uhlie27
30.07.15,13:14
Ako balon tvrda nie velka samozrejme. Otvoril som ju, a teda nie je jedla, urcite, este teraz citim tu vonu, alebo smrad ...
Nandrolon
30.07.15,16:33
Je to mozne. Staci ak ju nejaky clanok /dealer, obchod/ zle skladoval, vtedy sa tovar casto pokazi aj v zaruke... A teraz boli tie tropy... Dealer vyklada z auta, necha pootvorene a chladok je v prdeli...