džul
30.07.15,14:04
dobrý den...moji rodicia su viac ako dva roky rozvedení..otec na nas prispieva ako sa mu chce..dnes mamine prisiel papier na majetkoprávne vysporiadanie,ze chce veci ktoré spolu nadobudli,pritom mamina s nim nic nenadobudla,on sa ku nam nastahoval bez nicoho..nadobudli spolu maximalne dlhy a všetky pozicky plati mamina...do troch dni sa ma vyjadrit ak nie tak pridu posudzovat majetok..dalsia vec je to,ze my vlastne bývame v dome maminho brata a dom je napisany na neho..je mozne aby sme mu museli dat peniaze alebo vratit veci ktore ziada, ked je dom bratov a my bývame v podnájme a pozicky plati mama?? dakujem za odpoved...
Mirka123
30.07.15,12:44
Dobrý deň, každý z rozvedených manželov má právo na 1/2 majetku, ktorý spolu nadobudli odo dňa sobáša až po deň rozvodu. Do tohto majetku spadá napr. auto, nábytok, nehnuteľnosti (dom, pozemky,...), bankové účty, sporenia ale aj pôžičky. Ak nenadobudli okrem pôžičiek nič, a matka spláca tieto pôžičky v plnom rozsahu, tak je v jej záujem vysporiadať majetok, pretože ona by mala splácať iba polovicu dlhu a druhú musí otec. Takže nie on, ale mamina by z toho vyšla lepšie. Ak prišiel papier od advokáta, treba sa s ním spojiť a dohodnúť osobné stretnutie, na ktorom si určia podmienky vysporiadania majetku.
K tomu domu - ak ho nekupovali spoločne, nemá naň otec žiaden nárok a teda ani nárok na finančné vysporiadanie z domu.
A rada na záver - nech si najprv otec napíše, čo chce a všetko ostatné (aj zabudnuté :-) bude potom matkine.
džul
30.07.15,13:04
dakujem krasne za odpoved..este by som mala jednu otazočku...otec ziada aj veci,ktore on vobec nekupil,ale kupovala ich mamina alebo ujo...dalej ziada aj majetok,ktorý je už davnejsie vymeneny za nový ako šporak a pod. ...ako dokáže na sude,ze to kupil on,kedze nema ziadne bločky ani doklady a ziada vlastne to,co vobec nekupil,len si vymyslel...ako zisti sud,ze klame ? ci on si moze napisat hocico a my mu musime dat polovicu?? dakujem krasne...sme naozaj zúfali :(
Mária27
30.07.15,14:18
ak matka niečo kúpila počas manželstva, musela by dokázať, že to bolo za jej vlastné peniaze, ktoré mala pred manželstvom, alebo ich dostala darom - inak ide o BS.