Evka177
30.07.15,14:48
Dobry den,vybavujeme z manzelom uver ( na prerobenie RD) a mali sme tu uz aj odhadcu ktory to ohodnotil a poslal do banky kde nam 3 tyzdne schvalovali uver a nakoniec ho ani neschvalili lebo na geometrickom plane je zakreslena stodola a v sucastnosti ju nemame.svokor ju uz davno zhodil bez akychkolvek povoleni a z banky od nas chcu novy geometricky plan a buracie povolenie alebo LV zo zapisanym novym stavom. Geodeta som si uz zajednala ale s tymto si neviem poradit kam mam iat kde ja zozeniem teraz buracie povolenie. Prosim Vas nema niekto skusenosti?
Ondrej Kozlovsky
04.08.15,20:25
Dobry den,
vo vasom pripade by som postupoval tak, ze geodetom si nechate zamerat existujucu situaciu v terene, t.j. geodet zakresli do geometrickeho planu to ze stavba uz neexistuje.

Nasledne s geometrickym planom sa zastavte na stavebnom urade a poradte sa ako postupovat. Ak uz stavba davno neexistuje tak by Vam mali vydat potvrdenie o jej zburani(neexistencii).

Nasledne geometricky plan nechate zapisat, alebo ho odovzdate znalcovi a ten ho zapracuje do znaleckého posudku a geometricky plan sa zapise az potom pri zaloznej zmluve teda odvzdateho banke. S tym, moze ale nemusi banka suhlasit zvycajne banka pozaduje najskôr kompletny zapis a potom az zaloznu zmluvu, t.j. do katastra poslete geometricky plan, potvrdenie o obce a pockate 60 dni na zapis.

Su tu dve rizika. Ak sa zisti, ze aj existujuca stavba na ktoru chcete uver je inak zakreslena, alebo ste dostavovali v minulosti musite ist do dodatocnej kolaudacie, co uz je vybavovanie na dlhsie. A druhe je to, ze potvrdenie o zburani si bude vyzadovat viac dokumentov ako len vase prehlasenie o neexistenici stavby. Toto sa, ale poradte na stavebom urade.