ace24
30.07.15,16:37
Dobrý deň prajem.

Dnes som si všimol že mi spod auta kvapká čistá voda - je to približne v strede prednej nápravy. Nevidím presný zdroj, a tak by som sa Vás rad opýtal - je možné že sa jedná o kvapkanie vplyvom zapnutej klímy alebo môže byť poškodené niečo v oblasti prednej nápravy (nejaký chladiaci systém, hadička - moc sa v tom nevyznám). Mal som totižto dosť divoký deň v lesnom teréne pochytal som celkom slušne spodok auta.

Vopred vďaka.
misoft
30.07.15,14:48
Vyskúšaj. Postav sa na nejaké miesto (suché) - naštartuj a nechaj pracovať motor tak dlho, až dosiahne prevádzkovú teplotu 40-50°C - vtedy sa otvorí tzv. veľký okruh termostatom a začne prúdiť chlad. kvapalina i cez chladič - teplota okolo 85-90°C. Ak začne kvapkať - je niekde uvoľnený chladiaci okruh. Klíma je inak tiež napojená na chladiaci okruh...
buchač
30.07.15,14:57
Ekologické chladivo R134a (tetrafluoretán), ktoré sa používa v súčasných vozidlách má tendenciu z dôvodu svojej molekulárnej štruktúry postupne unikať zo systému.

Ide o také samovoľné odparovanie, ktoré proste neovplyvníš.....teda, ak nie je chyba niekde inde.
KoxXxo
30.07.15,17:10
ak klímuješ, tak je to klíma..
ivka70
30.07.15,17:42
To bude klima.
lujza.j
30.07.15,17:42
ako staré auto?
dmc
30.07.15,18:14
je to cira tekutina (voda)- pri dotyku chladná.....je to odvod kondenzatu z klimatizácie.
lujza.j
30.07.15,18:20
vodná pumpa.....ale to by si mohol vidieť ak by ti tiekla...aj keby ti kapalo z vyrovnávacej nádržky...tá vieš kde je...a aj ak by z chladiča...

ak je auto v záruke a nie si si istý ...šup do servisu....a aj ked už nie...tak tiež....
vlado 33
30.07.15,20:14
Pokiaľ kvapká voda z chladiaceho systému za chvíľu zistíš, rapídny úbytok chladiacej zmesi. Chladiaca zmes sa pri utesnenom systéme dolievať nemusí, (je tam minimálny úbytok), dolieval som pred dvomi rokmi. Zistíš to nabratím medzi prsty, chladiaca zmes je mastná. Tak ako píše niekto z poraďákov, môže ísť o kondenzát z klimatizácie.
vicktor
31.07.15,12:19
To co kvapka nie je klima. :)
Ak je to cista voda, tak to nie je chladiaca kvapalina.
Ak sa tetrafluoretán odparuje, tak nemoze byt pod autom mokro.
Co mas v ostrekovaci? Asi tiez nieco farebne.
Mas auto s klimatizaciou? Pouzivas ju? Tak na vyparniku vznikne namraza (kukni do mraznicky), po vypnuti sa namraza topi a odkvapkava.
R_R
31.07.15,12:32
na stoprocent je to kondenz z klímy, mám tiez renaulta a vždy ked niekde zastanem je pod autom mláčka. Takže klídek pohoda, samozrejme iba ked ide klíma
peterkos2
31.07.15,18:31
Za normálnych okolností nesmie vzniknúť námraza na žiadnej klíme,pretože ide v plusových teplotách.Kondenz sa začína tvoriť hneď po zapnutí klímy a jeho množstvo je závislé od vzdušnej vlhkosti
jelalim
01.08.15,07:18
Ak je to co vyteka cire a studene, je to uplne normalne, je to z klimy.
Ak je to teple, alebo mastne, pripadne smrdi, tak okamzite do servisu.