lubos f
30.05.06,11:35
Dobry den,
Pocul som ze sa chysta nejaka zmena k 30.6. ohladne moznosti odpoctu DPH pri kupe auta. Narychlo som na porade nic nenasiel. Viete o niecom?
Peterka
30.05.06,10:13
K 30.6.2006 sa určite nič nezmení lebo nezasadá parlament a doteraz nič podobné neschválil.Treba počkať po voľbách.
Zita5
30.05.06,10:15
Dobry den,
Pocul som ze sa chysta nejaka zmena k 30.6. ohladne moznosti odpoctu DPH pri kupe auta. Narychlo som na porade nic nenasiel. Viete o niecom?

To bola informácia ohľadne kúpy osobného MV ? Zatiaľ som nič nepočula ....ale nebolo by od veci i keď tomu veľmi neverím .
lubos f
30.05.06,10:16
To je fakt... A doteraz sa nic take neprijalo, ze? Prilis to nesledujem...
Milan Benka
30.05.06,10:17
Teraz som kúpil osobné ( na leasing), tak nesrandujte.
Zita5
30.05.06,10:18
Zatial šum na PORADE nebol , to znamená , že sa určite také niečo neprijalo .;)
Peterka
30.05.06,10:19
Ani aj to tak presne nesledujem ale spolieham sa na to, že pokiaľ by to platilo, všetci predjcovia by to radostne oznamovali, aby podnikatelia stihli nakúpiť autá.
lubos f
30.05.06,10:21
Myslel som skor negativnu zmenu... Nieco akoze budu ine podmienky pri nakupe MV N1...
lubos f
30.05.06,10:22
Nejako mi nefunguje rychla odpoved s citaciou prispevku, tak su moje reakcie trochu zmatocne
Milan Benka
30.05.06,10:30
Myslel som skor negativnu zmenu... Nieco akoze budu ine podmienky pri nakupe MV N1...

Ak ohľadom N1 - nebudú sa uznávať dodatočné prestavby na úžitkovú verziu, MV bude musieť mať certifikát ako úžitkové. Tak nejak mi to vysvetľovali, keď som sa vyberal auto.

Napr. Renault Megane Grandtour ( kombi verzia) nedá sa prerobiť na N1
Renault Laguna - kombi - dá sa prerobiť ( certifikácia(či ako sa to volá) bola robená na verziu M1 aj N1.
Zita5
30.05.06,10:33
Ak ohľadom N1 - nebudú sa uznávať dodatočné prestavby na úžitkovú verziu, MV bude musieť mať certifikát ako úžitkové. Tak nejak mi to vysvetľovali, keď som sa vyberal auto.

Napr. Renault Megane Grandtour ( kombi verzia) nedá sa prerobiť na N1
Renault Laguna - kombi - dá sa prerobiť ( certifikácia(či ako sa to volá) bola robená na verziu M1 aj N1.

To je ale dobrá informácia ,benka to si mal už pri kúpe hodiť do pléna ;)
Milan Benka
30.05.06,10:39
To je ale dobrá informácia ,benka to si mal už pri kúpe hodiť do pléna ;)
mimotemy Bol som tak zaujatý výberom, že som si to neuvedomil. No a moja polovička ma pri tom tak intenzívne znervózňovala tým, čo sa jej na jednotlivých autách nepáči, že som takmer nič nekúpil. Ale ten Megan sa jej napokon zapáčil. ( Chvalabohu, lebo som bol na pokraji nervového zrútenia. xxixixixixi :p )mimotemy
lubos f
30.05.06,10:41
To je ono. Preveril som v Renaulte. Od 30.6. sa niektore typy nebudu dat prerobit.
Peterka
30.05.06,10:47
Stále sa uvádza len Renault, týka sa to aj iných značiek ?
lubos f
30.05.06,10:54
Stále sa uvádza len Renault, týka sa to aj iných značiek ?
Ja idem kupovat Renault, preto som overoval tam...
Milan Benka
30.05.06,10:55
Všetkých. Ale väčšinou si dávajú robiť "certifikácie" na obe verzie. Treba sa však aj tak informovať u predajcu.
Keď som preberal medzi autami, tak ako N1 bude sa dať kúpiť autá : Fabia, octavia, laguna, opel Astra - kombi verzie.
monah
30.05.06,11:35
Netýka sa to vôbec zákona o DPH. Bola som na školení pred dvomi týždňami a jedná sa len o nieakú vyhlášku o motorových vozidlách alebo niečo také. Ide o to, že sa nebudú môcť prestavovať osobné autá, to znamená, že v akej kategorii vyrobí výrobca auto tak bude takou kategoriu stále byť.
Milan Benka
06.07.06,09:21
Chcem len upresniť:
Od 01.07.2006 sa prestavba vozidiel z M1 na N1 riadi novelizovaným zákonom 725/2004. Prestavba z M1 na N1 je možná na základe žiadosti až po prihlásení do evidencie MV.

Podľa §49/7 Z DPH si platiteľ nemôže odp. DPH pri osobnom automobile (kúpa a nájom), t.z. ak kupuje auto zaradené do M1, nemôže si odpočítať DPH, aj keby si ho dal prestavať (následne) na úžitkové (N1).Podmienkou odpočtu je: Pri kúpe musí byť vozidlo v N1.

Ak kupime MV zaradené do N1, naďalej máme nárok na odpočet DPH.

Preto si väčšina výrobcov svoje osobné autá typu kombi dáva zaradiť do kategórii M1 aj N1, aby mohli predávať svoje autá (kombiverzie) už v kategórii N1 a tým aby kupujúci splnil podmienku pre odpočet DPH.